UA | RU
21 липня 2025, 16:25

Як на Запоріжжі допомагають ветеранам боротися з наслідками поранень

фото: Справжнє

У квітні в одній з громад під Запоріжжям відкрили перший в області спеціалізований реабілітаційно-спортивний центр для ветеранів

Про те, як допомагають колишнім воїнам, розповіли і показали кореспондентам видання "Справжнє", передає RegioNews.

Тут колишні військові проходять фізичну та психологічну реабілітацію, повертаючи собі здоров’я та відновлюючи повсякденні навички.

"Зазвичай найбільші проблеми – це проблеми хребта. Навіть серед звичайних людей мало хто не має таких проблем, а коли людина рік-два поносила бронежилет, ця проблема посилюється", — розповідає лікарка-реабілітологиня Наталія Стадніченко.

У центрі працюють індивідуально з кожним ветераном. В їхньому розпорядженні — бігові доріжки, тренажери, спеціальні кушетки та інше обладнання. Але найважливішим фактором залишається внутрішня мотивація пацієнта.

Пан Ігор, 57 років, ветеран боїв під Сєвєродонецьком, проходить тут реабілітацію після поранень, інсульту та паралічу. Його ліва сторона тіла ще не повністю відновилась, але він уже тренується на доріжці.

Ветеран бойових дій Ігор. Фото: Справжнє

"Тут хороше ставлення, добрі умови. Але головне — самому хотіти. Без цього лікарі не допоможуть. Вони ж не можуть свій мозок передати", — жартує ветеран.

Подібної думки дотримується і лікарка: "Реабілітація — це щоденна праця. Вона не завершується у стінах центру. Це стиль життя. Навіть коли спиш — думаєш, як лягти правильно".

Ще один пацієнт центру, професійний військовий Дмитро, майже втратив ногу під час боїв у 2022 році. Переніс низку операцій, понад півтора року лікування в Києві та Одесі. Тепер проходить реабілітацію вже ближче до дому. Каже — важливо, що з’явився такий центр у рідному регіоні.

Ветеран бойових дій Дмитро. Фото: Справжнє

"Моя травма потребує ручної роботи фахівця, джгутів, вправ. Індивідуальний підхід — ключовий", — пояснює він.

Центр також надає психологічну допомогу — як індивідуальну, так і групову, із залученням родин ветеранів. Реабілітаційні програми розробляються окремо для кожного.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Україні вперше на загальнодержавному рівні реалізується цілісна модель ветеранської політики, яка охоплює всі ключові сфери – від медичної реабілітації до розвитку бізнесу.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом
22 січня 2026
Він більше не працює на цвинтарі. Чи посадять політтехнолога Петрова
Історія із бронювальним працевлаштуванням Володимира Петрова на Національному військовому меморіальному кладовищі може вийти боком не тільки йому самому, а й владі
16 січня 2026
Знову за ґрати? Пригадуємо попередні арешти Тимошенко
Юлія Володимирівна може утретє в житті потрапити за ґрати
Вбив і розчленував: на Харківщині чоловік жорстоко розправився з братом-близнюком, і викинув голову на смітник
03 лютого 2026, 12:55
Розкрадання продуктів на понад 3 млн грн на Київщині: командира в/ч викрили як організатора
03 лютого 2026, 12:45
На Волині судитимуть водія за ДТП, в якій загинула 17-річна дівчина
03 лютого 2026, 12:35
РФ цілеспрямовано хоче залишити українців без тепла в найсильніші морози – Міненерго
03 лютого 2026, 12:21
Через сильні морози Києво-Печерську лавру тимчасово закрили для відвідувачів
03 лютого 2026, 11:57
Росіяни вночі атакували пожежну частину на Запоріжжі
03 лютого 2026, 11:48
На Київщині зросла кількість постраждалих внаслідок російської атаки
03 лютого 2026, 11:29
В Одесі з 4 лютого школи повертаються до очного навчання
03 лютого 2026, 11:20
Знімав побиття на відео: на Київщині офіцера ТЦК підозрюють у знущаннях над військовозобов'язаними
03 лютого 2026, 11:11
На Полтавщині жінка та дворічна дитина отруїлися чадним газом
03 лютого 2026, 10:57