UA | RU
01 грудня 2022, 14:22

СБУ перевірила монастир УПЦ МП на Закарпатті, де черниці закликали до "пробудження Русі"

Фото: Facebook

Служба безпеки України завершила перевірку Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП), де черниці закликали до "пробудження матушки-Русі"

Про це повідомляє Служба безпеки України, інформує RegioNews.

Понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа.

Співробітники СБУ знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.

"Попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха рпц кирила гундяєва, який "благословив" російських військових убивати українців. Навіть розробили так звану "пам’ятку", де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували "бути відстороненим від усякого священства", - йдеться в повідомленні.

Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли "русскую землю" і закликали до "пробудження матушки-Руси".

Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження. Зазначені безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства.

Нагадаємо, 22 листопада СБУ проводила обшуки у Києво-Печерській Лаврі. Тоді було перевірено понад 350 церковних споруд та 850 осіб. Зазначається, що понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни РФ, що перебували на території об’єктів.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram