UA | RU
28 травня 2025, 15:48

У Росії створили фейкові організації для підміни Міжнародного Червоного Хреста, – ГУР

фото: AI

Фейкові організації, створені російськими спецслужбами, імітують здійснення гуманітарних місій в місцях утримання українських полонених

Про це повідомляє Головне управління розвідки МОУ, інформує RegioNews.

Як зазначає ГУР, цим аргументується недопущення міжнародних правозахисних організацій до українських бранців.

На сьогодні є інформація щодо 186 місць утримання українських полонених, куди росіяни не допускають представників Червоного Хреста та інших моніторингових місій.

"На жаль, сьогодні такі фейкові структури активно використовують для ворожої пропаганди та збору конфіденційної інформації від родичів та близьких українців, які знаходяться в полоні", – підкреслили в ГУР.

Саме тому родинам полонених слід звертатися виключно до українських державних органів і в жодному випадку не йняти віри до кишенькових структур російських спецслужб, незалежно від їхньої назви та декларованих задач, зауважили в ГУР і додали, що будь-яка інформація, передана ворогу, обов’язково буде використана проти України та її громадян.

Координаційний штаб з питань поводження з полоненими – єдиний орган, що вповноважений вести переговори та займатися організацією повернення українських бранців, зазначили у розвідці.

Нагадаємо, 23-24 травня Україна та Росія провели великий обмін в межах формату "1000 на 1000", про який домовилися на переговорах у Стамбулі 16 травня.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом