UA | RU
04 лютого 2025, 20:38

Українські полярники показали унікальну родину пінгвінів

На острові Галіндез, що неподалік української антарктичної станції «Академік Вернадський», біологи зафіксували справжню рідкість — родину субантарктичних пінгвінів із трьома пташенятами

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі, передає RegioNews.

Як розповіли науковці, зазвичай ці птахи відкладають лише два яйця, а випадки з трьома трапляються вкрай рідко. Окрім того, батькам дуже рідко вдається вигодувати всіх трьох малюків. Оскільки забезпечити достатньою кількістю їжі таку велику сім'ю дуже складно.

"Це унікальна родина — така лише одна на Галіндезі", — зазначила біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Світозар Давиденко.

Наразі на острові мешкає близько 2 тисяч пташенят субантарктичних пінгвінів та орієнтовно 4 тисячі дорослих особин. Усього біля станції "Вернадського" нараховується понад 6 тисяч пінгвінів.

Науковці наголошують, що такі спостереження є важливими для вивчення змін клімату. Зокрема, останні 20 років міграція субантарктичних пінгвінів є одним із доказів глобального потепління в Антарктиці.

Нагадаємо, торік українські полярники показали, як виглядає гніздо субантарктичних пінгвінів, облаштоване на висоті 295 метрів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
11 грудня 2025
Вибори та війна. Навіщо Зеленський пообіцяв Трампу
Президент України фактично перекреслив усі вимоги американського колеги про вибори, і це добре
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
До Румунії через Тису за $10 тисяч: на Закарпатті затримали переправника з клієнтами
17 грудня 2025, 14:32
Смертельна ДТП на Прикарпатті: Porsche та Audi влетіли в один одного
17 грудня 2025, 14:30
На Дніпропетровщині батьки впродовж 7 років ґвалтували та знімали у порно власну доньку
17 грудня 2025, 14:20
"Азовці" показали, як знищують окупантів на Донеччині
17 грудня 2025, 14:19
Родині загиблої в полоні журналістки Вікторії Рощиної виплатять понад 300 тис. грн до кінця року
17 грудня 2025, 14:16
Чорний дим і полум'я: у Запоріжжі загорілось підприємство
17 грудня 2025, 14:10
В Одесі оголошено надзвичайну ситуацію державного рівня
17 грудня 2025, 14:04
В Україні зобов'язали міністрів звітувати про виконану на посаді роботу перед звільненням
17 грудня 2025, 13:57
У Дніпрі чоловік жорстоко побив військового та дівчину
17 грудня 2025, 13:55
Сирський заявив, що РФ наростила майже мільйонне угруповання для стратегічного наступу на Україну
17 грудня 2025, 13:33