UA | RU
31 липня 2025, 14:49

Справу про напад на Юрія Макарова закрили - сам собі завдав травм

фото: stv.detector.media

Поліція Києва завершила розслідування щодо тілесних ушкоджень, отриманих журналістом Юрієм Макаровим

Про це повідомляє BBC News, передає RegioNews.

За висновками експертів, в момент інциденту поруч із ним не було сторонніх осіб, а травми він завдав собі самостійно.

16 квітня поліція отримала повідомлення про ножове поранення біля житлового комплексу в Солом’янському районі столиці. За словами Макарова, його нібито атакував невідомий, який завдав удару ножем у ребро і поранення руки. Чоловіка госпіталізували, а правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею умисного тяжкого тілесного ушкодження.

Під час слідства правоохоронці опрацювали записи з камер відеоспостереження, опитали свідків та провели слідчий експеримент. Результати показали, що сторонніх поруч із потерпілим не було. Вилучені ніж та чохол пройшли експертизу, за результатами якої ДНК на знарядді належить лише Макарову. Це вказує на самостійне нанесення травм.

Журналіст також пройшов судово-психологічну і психіатричну експертизу. Висновок фахівців – у момент нанесення поранень він перебував у "гострій реакції на стрес, що могло впливати на його дії". Макаров визнав результати експертизи. Після з’ясування всіх обставин кримінальне провадження закрили.

"Суспільне", де Макаров працює виконавчим продюсером, подякувало поліції за ретельну роботу. Медіакорпорація наголосила, що Юрій співпрацював зі слідством і пройшов лікування. Його фізичний і психологічний стан було ускладнено війною та її наслідками.

Слід зазначити, що на наступний день після інциденту журналіст дав коментарі з лікарні, де з іронією описав дві версії можливого нападу – хуліганську провокацію або наявність його прізвища у російському "розстрільному списку" журналістів.

Нагадаємо, у червні 2018 року інтернет-видання "Страна.ua" оприлюднило список із 47 журналістів і блогерів, яким нібито загрожує смертельна небезпека від кілерів за даними українських спецслужб.

Згодом Служба безпеки України підтвердила BBC автентичність списку.

Юрій Макаров – відомий український журналіст і телеведучий, який почав свою кар’єру у 90-х на каналі 1+1. Він очолював журнал "Український тиждень", працював на Суспільному телебаченні та є автором низки книг. Макаров – одна з яскравих фігур української журналістики, чиї роботи вплинули на формування сучасного медіапростору країни.

Раніше повідомлялося про напад на журналіста Макарова: поліція активно працює над версіями. Після цього Володимир Зеленський назвав версії про мотиви нападу на журналіста Макарова в Києві.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом
22 січня 2026
Він більше не працює на цвинтарі. Чи посадять політтехнолога Петрова
Історія із бронювальним працевлаштуванням Володимира Петрова на Національному військовому меморіальному кладовищі може вийти боком не тільки йому самому, а й владі
16 січня 2026
Знову за ґрати? Пригадуємо попередні арешти Тимошенко
Юлія Володимирівна може утретє в житті потрапити за ґрати
Більш ніж мільярд доларів: Україна за рік експортувала сотні тисяч тонн м'яса
02 лютого 2026, 23:55
В Україні за три роки побудували майже 120 гектарів теплиць: скільки робочих місць створили
02 лютого 2026, 23:35
Зеленський продовжив санкції проти двох українських олігархів
02 лютого 2026, 23:01
На Дніпропетровщині жителів багатоповерхівки б'є струмом через затоплений підвал
02 лютого 2026, 22:50
У Полтавській області врятували рідкісного птаха, занесеного до Червоної книги України
02 лютого 2026, 22:24
Якби підсумок війни було легко передбачити, воєн не було би взагалі
02 лютого 2026, 21:37
ПЦУ офіційно розпочала використання Києво-Печерської лаври
02 лютого 2026, 21:11
У Києві завтра перекриють центр: у чому причина
02 лютого 2026, 20:57
Укрпошта змінила логотип, заплативши 600 мільйонів
02 лютого 2026, 20:37
Стало відомо, скільки коштуватимуть вибори в Україні
02 лютого 2026, 20:20