UA | RU
14 січня 2025, 14:58

Персонал Повітряних Сил забирають у піхоту: оборона країни під загрозою

ілюстративне фото: armyinform

З Повітряних сил ЗСУ масово переводять у піхоту техніків, механіків та інших спеціалістів

Військовослужбовець Віталій Горжевський, зі 114-ї бригади Повітряних Сил ЗСУ повідомив про критичну ситуацію, яка загрожує бойовій готовності української авіації, інформує RegioNews.

Авіаційно-технічний персонал Повітряних Сил ЗСУ, який понад десять років виконує свою місію на винищувачах МіГ-29, опинився перед загрозою, що може знищити основу української авіації.

З 2014 року техніки забезпечують обслуговування та підготовку літаків до бойових вильотів у найскладніших умовах – вдень і вночі. Вони освоїли нові типи авіаційної техніки та озброєння від західних партнерів, готують майбутніх льотчиків і підтримують бойову готовність авіації.

"Ми мали честь працювати поруч із такими легендарними льотчиками, як Джус, Карайа, Смерека та іншими, і кожен з нас свято вірить у свою місію та вірність Батьківщині", – зазначив Горжевський.

Однак, за словами військовослужбовця, наразі ситуація стає критичною: до авіаційної частини надійшла телеграма про переведення більшості технічного персоналу до піхотних підрозділів. Раніше вже забрали 250 осіб, тепер планують перевести ще 218.

"Технічний склад фактично знищується, а без нас авіація не зможе функціонувати. Ми намагаємось зберегти бойову готовність, але без обслуговуючого персоналу це просто неможливо", " наголосив він.

Саме тому авіатехніки звернулися до громадян за підтримкою та розголосом: "Це не просто питання нашого колективу – це питання безпеки нашої країни та наших людей. Ми готові боротися до останнього, але без підтримки в цей критичний момент нам не вистояти".

З критикою рішення також виступила нардепка Мар'яна Безугла. Вона констатувала, що зараз з Повітряних сил, згідно з розпорядженнями Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, інтенсивно переводять людей у піхоту: техніків, механіків, інших спеціалістів.

"Скорочують мобільні вогневі групи та оголюють цілі регіони. Водночас штаби не скорочуються, а навіть потай продовжується їхнє розширення, щоб заповнити офіцерські посади. Зокрема, створюється дивізіон тощо", – наголосила вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що громадяни України, які мають статус "обмежено придатний", мають повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) до 5 лютого. Тим, хто цього не зробить, вже наступного дня загрожують штрафи.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
У Харкові російський безпілотник атакував будинок
10 травня 2026, 18:56
У Херсонські області через російські обстріли постраждали четверо цивільних
10 травня 2026, 18:15
На Харківщині перекинулася вантажівка MAN, є травмовані
10 травня 2026, 17:54
У Києві частково обмежать рух на мосту Патона до 14 травня
10 травня 2026, 17:25
Російські війська атакували Куцурубську громаду дроном: постраждав 19-річний хлопець
10 травня 2026, 16:56
В Україні внаслідок пожеж в екосистемах вигоріло понад 2200 гектарів
10 травня 2026, 16:11
У Херсоні росіяни скинули вибухівку з дрона на авто працівника міськради
10 травня 2026, 15:48
Бійка закінчилася стріляниною: на Львівщині чоловік розрядив рушницю в іномарку сусіда
10 травня 2026, 15:15
Обстріли Харківщини: восьмеро поранених, серед яких двоє дітей
10 травня 2026, 14:49
Масований обстріл Запоріжжя: майже 800 ударів за добу, є загиблий та поранені
10 травня 2026, 14:12