UA | RU
09 грудня 2024, 14:25

Автори дослідження про найбільші тіньові схеми спростували висновки розслідування Bihus.Info про податкові схеми

ілюстративне фото: з відкритих джерел

Автори дослідження про тіньову економіку в Україні заявили, що журналісти Bihus.Info некоректно інтерпретували їхні дані у своєму розслідуванні про податкові схеми. Висновки, зроблені журналістами, є хибними

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на пресслужбу Української ради бізнесу.

"Останнім часом опубліковано десятки якісних журналістських розслідувань, які значно допомагають правоохоронній та антикорупційній системі робити свою роботу. Проте трапляються і виключення, коли окремі журналісти роблять неякісну роботу, не намагаючись розібратись у питанні, яке висвітлюється, – йдеться у повідомленні.

Саме таким випадком стало нещодавнє розслідування Bihus.Info про найбільші тіньові схеми в економіці. Автори матеріалу, посилаючись на дані дослідження експертів ІСЕТ та CASE, не прочитали оригінальний звіт, не звернулися за коментарями до його авторів та не залучили фахівців з податкової політики.

Головна теза розслідування Bihus.Info полягала в тому, що найбільші схеми тіньової економіки залишаються незмінними протягом багатьох років, а всі дії влади з їх мінімізації – безрезультатні. Проте це не відповідає дійсності. Як зазначено у самому дослідженні, на яке посилалися журналісти, частина схем суттєво зменшилася, хоча деякі, навпаки, зросли. Ці висновки чітко відображені в інфографіці звіту.

За словами економіста та координатора Економічної експертної платформи Олега Гетмана, проблема тіньових схем залишається актуальною: щорічні втрати бюджету через податкові ухилення становлять 450–500 млрд гривень. Однак для їх мінімізації потрібні злагоджені дії влади, парламенту та громадянського суспільства. Натомість неякісні журналістські матеріали лише ускладнюють боротьбу з тіньовою економікою.

Гетман наголосив, що проблематика сірих схем потребує уваги, але матеріали, які подають викривлені дані, не сприяють її вирішенню. Вони лише відволікають суспільство від реальної ситуації та гальмують роботу над розв’язанням проблеми.

Детальніше про дослідження – за посиланням.

Нагадаємо, раніше у Львівській області викрили компанію, яка ухилялася від сплати податків у значних розмірах – 12,1 млн грн.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
Сила духу на льоду: на Прикарпатті відбувся турнір із парахокею
25 березня 2026, 14:49
Експерти розповіли, у чому небезпека нових атак РФ по Україні
25 березня 2026, 14:49
"Навчання" за 15 тисяч: на Житомирщині ділок торгував фейковими документами для водіїв
25 березня 2026, 14:45
В Одесі аферист виманив гроші у військового
25 березня 2026, 14:30
Міністр оборони провів закриту зустріч із штурмовиками та піхотинцями
25 березня 2026, 14:21
На Дніпропетровщині вівчарка пошматувала обличчя дівчині під час стріму в TікТоk
25 березня 2026, 14:10
В Одесі авто ТЦК травмувало пенсіонерку
25 березня 2026, 13:39
Україна судитиме херсонського колаборанта Сальдо за викрадення зерна
25 березня 2026, 13:22
Тимчасово керувати Луцьком буде Катерина Шкльода: що про неї відомо
25 березня 2026, 12:55
6300 доларів за маскарад: на Одещині жінка намагалася переправити чоловіків через кордон
25 березня 2026, 12:40