UA | RU
30 липня 2021, 18:42

У Херсоні освітяни вимагають пояснень через змушування до вакцинації

Херсонська облпрофспілка працівників освіти і науки України направила листа головному санлікареві Херсонської області з проханням пояснити законність його заяви про недопуск до роботи у навчальних закладах, де не провакцинують персонал на 80-90%

Лист оприлюднили на сайті Херсонської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, передає RegioNews.

У документі написано, що профспілка сприяє організації проведення вакцинації серед викладачів, доводить інформацію з офіційних джерел до освітян. Разом з тим вважають недопустимим порушувати трудове законодавство і відкликати з відпусток працівників освіти, щоб попереджати про затримку початку нового навчального року та ігнорувати добровільну ініціативу щодо вакцинації.

Головний санлікар Херсонщини Юрій Ромаскевич під час пресбрифінгу в обласній державній адміністрації сказав, що іншого шляху, ніж вакцинація, у населення немає. І додав, якщо не буде провакциновано 80-90 відсотків викладачів у навчальних закладах, то для таких навчальний рік не розпочнеться офлайн.

Про це говорять і у Кабміні, цитує Херсонська ОДА. У разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Про це йдеться у постанові "Про внесення змін до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на період до 31 грудня 2021 року”, яку ухвалив Кабмін 28 липня.

Як повідомлялося, у МОЗ розповіли, що роботу певних закладів можуть прив'язати до вакцинації. Вимогу щодо вакцинації персоналу закладів задля їх роботи під час посилення карантину можуть ввести не тільки щодо шкіл.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook