UA | RU
25 листопада 2020, 11:51 22

Стало відомо, скільки переселенців живе на окупованій території

25 листопада 2020, 11:51 22
Це люди, які формально залишаються на окупованих територіях
Це люди, які формально залишаються на окупованих територіях
Фото з відкритих джерел

Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук заявляє, що близько половини з 1,5 млн офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщеними особами громадян живуть на тимчасово окупованій території.

Про це Голованчук в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", пише RegioNews.

"Якщо на листопад кількість зареєстрованих переселенців становить близько 1,5 млн, то з них кількість людей, які живуть на тимчасово окупованій території, – близько половини. Тобто це люди, які формально залишаються на окупованих територіях і реєструються як внутрішньо переміщені особи виключно з соціальних міркувань", - сказала вона.

Голованчук додала, що, якщо йдеться про реальних переміщених осіб, "то ми говоримо про 700-800 тис".

"Це люди, які виїхали звідти й постійно живуть на підконтрольній уряду України території", - зауважила вона.

За її словами, серед тих, хто лишився на ТОТ, зокрема, українські пенсіонери, які не мають на що жити в окупації і виїхати звідти не мають можливості. Голованчук підкреслила, що "держава має піклуватися про своїх громадян".

Водночас Голованчук додала, що наразі відмовилися від ідеї передачі від Міністерства соціальної політики до Мінреінтеграції Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб разом із відповідними програмами та фінансуванням.

Вона зазначила, що раніше така ідея була, але після тривалих переговорів із Мінсоцполітики дійшли одностайного висновку, що Мінреінтеграції наразі не має можливості управляти відповідними процесами.

Нагадаємо, у жовтні Зеленський звільнив переселенців від сплати туристичного збору. Також переселенці не платитимуть податок на нерухомість, розташовану на окупованій території.

Підписуйтесь на RegioNews