UA | RU
29 жовтня 2020, 13:19 8

Рішення КСУ може стати підставою для зупинення безвізу з Євросоюзом - посол

Також під загрозою макрофінансова допомога від МВФ
Також під загрозою макрофінансова допомога від МВФ
Фото: з відкритих джерел

В Європейському союзі занепокоєні рішеннями Конституційного суду України щодо діяльності антикорупційних органів, і вважають, що це може стати підставою для тимчасового зупинення безвізового режиму.

Як передає RegioNews, про це йдеться у листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, текст якого є в розпорядженні "Європейської правди".

"Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму", - йдеться в листі.

У листі також йдеться про те, що Євросоюз стурбований рішеннями КСУ і Окружного адмінсуду Києва про діяльність антикорупційних органів, а незалежність, інституційна спроможність і стійкість антикорупційної інфраструктури - це критерії досягнення ряду короткострокових і стратегічних цілей у відносинах з ЄС. Мова йде про збереження безвізу, подальші транші макрофінансової допомоги ЄС, інтеграцію в енергетичний ринок ЄС, інтеграцію в єдиний цифровий ринок.

Враховуючи зазначене та з метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі строки створити робочу групу високого рівня із опрацювання змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства", - йдеться в листі.

Раніше повідомлялося, що у Національному агентстві з питань запобігання корупції повідомили, що Конституційний суд України позбавив його доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews