UA | RU
22 вересня 2020, 12:57 6

В Україні можуть зобов'язати майбутніх суддів проходити спецперевірку

Відповідний законопроєкт розглянув комітет Ради
Відповідний законопроєкт розглянув комітет Ради
Рixabay

Профільний комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді ухвалити законопроєкт про обов'язок майбутніх суддів проходити спецперевірку. Документ рекомендують схвалити за основу.

Як передає RegioNews, про це повідомляє інформаційне управління апарату ВР.

Комітет розглянув відповідний законопроєкт №3448 "Про внесення змін до ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про запобігання корупції".

Відповідно до закону, декларації кандидатів на посаду судді та члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів підлягають перевірці відповідно до ЗУ "Про попередження корупції". Кандидати також повинні повідомляти про роботу в цих органах своїх родичів.

"Члени комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям закону "Про запобігання корупції" № 3448", - зазначено в повідомленні.

Відзначимо, раніше рішення по закону прийняв комітет з питань антикорупційної політики: проєкт визнали відповідним вимогам антикорупційного законодавства та таким, що не містить корупційних ризиків.

Нагадаємо, депутатам заборонили брати в помічники родичів та близьких осіб.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews