UA | RU
21 жовтня 2020, 11:24

Посадовцю спецслужби Росії повідомили про підозру у підбурюванні до держзради - Офіс генпрокурора

Він сприяв окупації Криму шляхом підкупу українських військовослужбовців
Він сприяв окупації Криму шляхом підкупу українських військовослужбовців
Фото: з відкритих джерел

Слідчі Служби безпеки України повідомили про підозру посадовцю ФСБ Росії у підбурюванні до державної зради та веденні агресивної війни проти України під час окупації Криму у 2014 році.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора, передає RegioNews.

За погодження з прокурорами Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора слідчі Головного слідчого управління СБУ повідомили про підозру посадовцю ФСБ РФ”, - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що у лютому-березні 2014 року посадовець спецслужби країни-агресора, перебуваючи на території України, а саме в м. Сімферополь Автономної Республіки Крим, діючи за попередньою змовою з іншими представниками ФСБ та Збройних Сил РФ, вчиняв дії, направлені на порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Таким чином, був реалізований заздалегідь розроблений злочинний план окупації та подальшої анексії території півострова Крим.

Крім того, співробітник ФСБ РФ шляхом умовлянь, підкупу та погроз закликав військовослужбовців Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України, Сімферопольського прикордонного загону, дислокованого на території АР Крим, вчиняти дії на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, недоторканості та обороноздатності України.

Йому інкримінують пособництво у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків; підбурюванні до вчинення державної зради та веденні агресивної війни проти України.

Раніше повідомлялось, що у СБУ зафіксували факти примусового вербування бойовиками мешканців Донбасу.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
21 квітня 2026
"Забуті" державою. Як працює соцдопомога біля лінії фронту
Соціальна допомога в Україні багато в чому тримається на людському факторі. Яскравий приклад – робота соціальних робітників. Багато з цих людей, попри низькі зарплати і щоденні ризики обстрілів, продо...
На Львівщині розслідують спалах інфекції в дитсадку: санлікарі взяли проби води та їжі
06 травня 2026, 19:59
Загадкова смерть під Житомиром: що відомо про загибель Олександра Ксензука поблизу військової частини
06 травня 2026, 19:48
У столиці офіційно розпочалося метеорологічне літо
06 травня 2026, 19:34
На Запоріжжі комбат вимагав з військових по 200 тисяч за "лояльне ставлення"
06 травня 2026, 19:20
Суд виправдав нардепа Ніколаєнка у справі про смертельну ДТП, де загинула 18-річна дівчина
06 травня 2026, 18:56
У Києві водій Maserati тікав від поліції та спричинив ДТП із постраждалим
06 травня 2026, 18:45
Схема на 3 мільйони: у Києві "агенти СБУ" обібрали пенсіонерок
06 травня 2026, 17:54
Битва за ліс на Закарпатті: понад 350 рятувальників та літак ДСНС намагаються приборкати вогонь
06 травня 2026, 17:41
Пляжний сезон на Миколаївщині: чи буде заборона відпочинку
06 травня 2026, 17:29
Обшуки в ТЦК: у Дніпрі СБУ "завітала" з перевірками - є перші затримання (ВІДЕО)
06 травня 2026, 17:25