UA | RU
06 листопада 2024, 12:14

Колаборанту з Херсона оголосили підозру у викраденні тварин з заповідника "Асканія-Нова"

фото: pixabay.com

Правоохоронці повідомили про підозру псевдодиректору заповідника «Асканія-Нова», який незаконно вивіз до Росії червонокнижних тварин

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу поліції.

У поліції нагадали, що після окупації частини Херсонщини росіяни захопили біосферний заповідник "Асканія-Нова". Так званим "директором" був призначений 48-річний житель Херсона, який добровільно пішов на співпрацю з окупантами.

Слідчі з'ясували, що фігурант протягом 2023 року забезпечив незаконну передачу тварин заповідника до аналогічних російських установ. Зокрема, окупанти вивезли двох зебр Чапмана, двох бізонів американських та стільки ж коней Пржевальського та оленів Давида.

Завдані українському заповіднику збитки оцінюються у понад 22 мільйони гривень.

Дії псевдодиректора заповідника кваліфікували за статтею ККУ про порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 12 років.

Нагадаємо, влітку 2023 року з'явилася інформація, що окупаційна адміністрація краде тварин з херсонського заповідника "Асканія-Нова" та перевозить їх до краснодарського "Сафарі-парку".

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників