UA | RU
09 лютого 2021, 17:26

Кабмін розблокував призупинені на час карантину перевірки – постанова

Контролюючі органи можуть здійснювати перевірки
Контролюючі органи можуть здійснювати перевірки
Фото з відкритих джерел

Кабінет Міністрів розблокував призупинені на час карантину перевірки, розпочаті на момент введення мораторію на перевірки - 18 березня 2020 року, а також дозволив контролюючим органам здійснювати низку інших перевірок відповідно до закону про держбюджет на 2020 рік.

Відповідну постанову від 3 лютого 2021 року №89 оприлюднено на урядовому сайті, передає RegioNews.

Згідно з нею, контролюючі органи відновлюють перевірку компаній, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій із придбання товарів або послуг (з переліку ризикових платників податків, визначених тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради з розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб).

Постанова також розблокувала документальні перевірки дотримання термінів надходження товарів за імпортними операціями і/або валютної виручки за експортними операціями; надано дозвіл на позапланові документальні перевірки за скаргами на дії або бездіяльність контролюючих органів на неправомірні нарахування грошових зобов'язань платників податків.

Раніше ВР запровадила мораторій на здійснення податкових перевірок 18 березня в зв'язку з введенням в Україні жорсткого локдауну. Відтоді парламентарії продовжували його кілька разів, проте змінами до закону про держбюджет на 2020 рік від 17 вересня передбачили обмеження такого мораторію.

Як повідомлялося, у вересні минулого року Кабмін пропонував продовжити мораторій на перевірки бізнесу після карантину.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
"Тато сказав їм про розлучення": співачка Олена Тополя розповіла, як діти переживають розлучення батьків
25 грудня 2025, 23:55
"Загинула сусідка": популярний український ведучий опинився в епіцентрі вибуху під час атаки Київщини
25 грудня 2025, 23:30
Олександр Усик офііційно найкращий боксер у світі: оновлений рейтинг
25 грудня 2025, 22:55
Росіяни атакували Запоріжжя КАБами: є постражжалі
25 грудня 2025, 22:35
На Рівненщині на військових ТЦК напали з ломом
25 грудня 2025, 21:55
У Києві чоловіки змусили таксиста возити їх безкоштовно, пригрозивши пістолетом
25 грудня 2025, 21:35
Ціни на український соняшник обвалились після удару по олійноекстракційному заводу в порту Південний
25 грудня 2025, 20:45
"Заробили" на дорогах майже 3,5 мільйона: на Буковині отримали підозри чиновники міськради
25 грудня 2025, 18:40
На Рівненщині чоловіки підпалювали залізницю за гроші: один із них виявився військовим
25 грудня 2025, 18:15
Росіяни вдарили по міському ринку Херсона: є загиблий
25 грудня 2025, 16:30