UA | RU
27 серпня 2020, 10:43

В Україні затвердили RAB-тарифи на електроенергію

Також було ухвалено рішення підвищити рівень прибутковості на "нову" базу активів в 16,74%
Також було ухвалено рішення підвищити рівень прибутковості на "нову" базу активів в 16,74%
Рixabay

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила зміни до низки постанов про стимулююче тарифоутворення.

Відповідним рішенням, яке було ухвалено на засіданні комісії, встановлені норми доходу на стару і нову бази активів на рівні 3% і 16,74% відповідно, інформує RegioNews з посиланням на "ДС".

Згідно із проєктами постанов, на перший регуляторний період (три роки) встановлюються окремі регуляторні норми доходу для "старої" і "нової" бази активів — 3% і 15,72%, досягнення встановлених показників якості послуг переноситься з 8-го на 13-й рік після переходу на стимулююче тарифоутворення. Водночас комісія підтримала пропозицію "з голосу" про підвищення рівня прибутковості на "нову" базу активів до 16,74%.

Основним питанням, що викликало дискусії під час засідання, було питання норми доходу на стару базу активів. На думку депутатів і представників громадських організацій, що брали участь в засіданні, цю норму доходу необхідно встановлювати на рівні до 8%. Зі свого боку комісія не підтримала ці пропозиції.

Згідно з повідомленням НКРЕКП, відповідно до затвердженої методики стимулюючого тарифоутворення, передбачається, що втрати в мережах операторів системи розподілу повинні знизитися, принаймні, на 1% на першому класі напруги і на 3,5% — на другому класі напруги щорічно.

Зазначається, що регулятор буде аналізувати макрофінансові і економічні показники України, збалансованість роботи ринку, вартість електроенергії як товару і при позитивних сигналах повернеться до розгляду питання збільшення показників прибутковості ВСР з одночасним скороченням терміну досягнення цільових показників.

НКРЕКП підготувала нормативну базу для переведення енергокомпаній на RAB-регулювання у липні 2017 року. Після оприлюднення документу в експертному середовищі почалася дискусія щодо доцільності впровадження стимулюючого тарифоутворення.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва порушив справу за позовом до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо визнання некомпетентним чинного складу комісії.

24 травня 2024
Шалені черги в ТЦК, блокпости у містах і Резерв+: як минув перший тиждень з новим законом про мобілізацію
З 18 травня 2024 року почав діяти закон про посилення мобілізації, і тепер усі без виключення військовозобов’язані мають оновити свої військово-облікові дані, якщо досі цього не зробили. Фактично "поз...
17 травня 2024
Квартирне питання: де українці купують найбільше житла і чому у Києві більше не придбати дешевих осель
Повномасштабна війна позначилась на усіх сферах життя в Україні. Не став виключенням і ринок нерухомості, адже ситуація на ньому сьогодні вкрай відрізняється від тієї, що була до 24 лютого 2022 року. ...
09 травня 2024
Тариф на світло: на скільки та коли може зрости
Ще після закінчення опалювального сезону в медійному просторі все частіше почали точитися розмови про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Наразі до цих обговорень підключилися також оф...
26 квітня 2024
Вища освіта по-новому: до чого тепер готуватися студентам
Днями Верховна Рада прийняла закон, що покликаний удосконалити освітній процес для здобувачів вищої освіти в українських вишах. Загалом чиновники запевняють, що з прийняттям цього закону, усі вищі нав...
Прикордонники знищили на Донеччині ворожий "Ланцет"
28 травня 2024, 12:52
Поліція затримала злочинців, які підірвали банк у центрі Чернігова
28 травня 2024, 12:36
Росіяни вдарили дроном по магазину та фітнес-залу в Очакові
28 травня 2024, 12:30
У Полтаві судили пенсіонерку, яка поширювала російську пропаганду в "Однокласниках"
28 травня 2024, 12:13
У Києві водій маршрутки збив на смерть чоловіка
28 травня 2024, 11:52
Росіянам не вистачає коштів на фінансування окупованих територій, — Федоров
28 травня 2024, 11:41
На Дніпропетровщині збили ворожий "Шахед"
28 травня 2024, 11:39
В окупованому Криму знесли пам'ятник українському дисиденту та правозахиснику Петру Григоренку
28 травня 2024, 11:18
Українські бійці показали, як влучно трощать ворожі позиції
28 травня 2024, 11:02
Ворог продовжує тероризувати Сумщину: за добу зафіксували понад сотню ударів
28 травня 2024, 10:27