UA | RU
08 травня 2020, 12:27 31

Справа "Приватбанку" і Суркісів: Мін’юст не забере гроші у банка

Водночас виконавча служба накладе на банк штраф 
Водночас виконавча служба накладе на банк штраф 
Фото: Facebook Міністерство юстиції України

Міністерство юстиції та підпорядковані йому виконавці не будуть стягувати з “Приватбанку” 7 мільярдів гривень на користь братів Суркісів. 

Як повідомляє RegioNews, у цьому запевнив очільник Мін’юсту Денис Малюська.

Міністр стверджує, що наразі державна виконавча служба лише відкрила провадження і направила відповідне повідомлення "Приватбанку”, оскільки до чиновників звернулися шість британських компаній, вимагаючи виконати попереднє рішення суду.

Йдеться про ухвалу Печерського райсуду, який зобов'язав "Приватбанк” обслуговувати депозити пов'язаних із Суркісами британських фірм. При цьому під час націоналізації фінустанови ці активи конвертували в акції і викупили. Тож у банку вважають, що нічого не винні. Загальна сума спірних депозитів - $250 млн або 7 млрд грн.

Міністр юстиції зізнався, що ані він сам, ані його підлеглі не розуміють, як забезпечити обслуговування ліквідованих депозитів. А тому у відомстві планують не списувати жодних грошей з "Приватбанку”, а лише оштрафувати за невиконання рішення, тому що це передбачає процедура.

Саме за такою схемою Мін'юст збирається працювати, аж поки справу "Приватбанка” і братів Суркісів не завершить розглядати Верховний суд України.

Нагадаємо, націоналізацію "Приватбанку” наприкінці 2016 року досі оскаржують у судах. Слухання відбуваються як в Україні, так і за її межами. На цей час розгляд справи у Верховному суді проходить у закритому режимі.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook