UA | RU
01 лютого 2023, 17:45

Відсторонення Атрошенка з посади мера Чернігова: апеляційний суд ухвалив рішення

Владислав Атрошенко

Львівський апеляційний суд частково задовільнив апеляційну скаргу міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, залишивши в силі постанову Яворівського районного суду про відсторонення його від посади на рік та стягнення з нього 6800 грн, однак скасував штраф у розмірі 3400 грн

Про це повідомляє Zaxid.net, передає RegioNews.

Владислав Атрошенко назвав таке рішення апеляційного суду несправедливим.

"Цим рішенням продемонстровано, що Україна лише намагається стати європейською державою. Є велике питання, чи в Україні є неупереджений суд. Очевидним є те, що в моїй особі здійснюється утиск на місцеве самоврядування", – сказав Атрошенко.

У свою чергу мер Києва Віталій Кличко, який перебував у залі засідання разом з колегою, заявив що далі підтримуватиме оскарження такого рішення в Європейському суді щодо захисту прав громади, яка обрала свого мера.

Нагадаємо, 7 грудня Яворівський районний суд позбавив міського голову Чернігова Владислава Атрошенка на рік права обіймати чинну посаду. Згідно з заявою обвинувачення, Атрошенко здійснив адміністративне правопорушення та порушив вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Сам мер Чернігова звинуватив офіс президента у тиску на суд.

У вересні НАЗК склало два протоколи щодо міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, щоправда мова йшла не про корупційні діяння. Зокрема в серпні поточного року Атрошенко доручив своєму водієві відвезти за кордон автомобіль дружини Tesla Model X попри те, що той мав забезпечувати транспортне обслуговування лише самого чиновника й виключно для виконання його посадових обов’язків. Самого Атрошенка тоді не випустили за кордон.

Ще одну справу стосовно автівки, проте вже кримінальну, і щодо вже службової Toyota Camry, на якій 5 березня у розпал бойових дій дружина Атрошенка виїхала з України через пункт пропуску Шегині, нині розслідує ДБР.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook