UA | RU
25 червня 2024, 12:08

Військовий з Буковини, який отримав важке поранення на фронті, відсудив у своєї частини 1,2 млн грн

фото: Міноборони

Чернівецький окружний адміністративний суд задовольнив позов важкопораненого сержанта до військової частини, зобов’язавши її нарахувати йому по 100 тис. грн додаткових виплат на місяць за час лікування, який тривав майже рік

Про це йдеться у рішенні, яке оприлюднили у судовому реєстрі, передає RegioNews з посиланням на Zaxid.net.

Чоловік, який звернувся до суду, - мобілізований на початку повномасштабного вторгнення сержант, який у 2022 році отримав мінно-вибухову травму на Херсонщині. Після цього із кінця липня 2022 року до середини липня 2023 року військовий перебував на стаціонарному лікуванні у різних медзакладах. Військовий через важке поранення мав право на отримання додаткових виплат (100 тис. грн щомісяця), але військова частина не нараховувала йому цих грошей.

Він звернувся до суду, щоб зобов’язати військову частину виплатити йому додаткову винагороду із липня 2022 року по липень 2023 року, а також грошове забезпечення із травня по вересень 2023 року. У жовтні позивача виключили зі списків особового складу.

Представник військової частини вимагав відкликати позов, оскільки у частини є достатні підтвердження перебування позивача на лікуванні через поранення і що йому нарахують додаткові 100 тис. грн на місяць. Однак, за словами адвоката, військова частина бере участь у бойових діях, має нестабільне електропостачання, є часткове знищення майна та документації, а також втрата особового складу. Саме ці причини, за словами адвоката, призвели до невчасного отримання документів, щоб здійснити додаткові виплати.

Щодо невиплати грошового забезпечення протягом травня – вересня 2023 року, то представник військової частини заявив, що сержант перебував на лікуванні понад 11 місяців і військова частина не мала підстав нараховувати йому грошове забезпечення.

Суддя задовольнив позов пораненого сержанта, визнав протиправною бездіяльність військової частини щодо не виплати додаткової винагороди (100 тис. грн щомісяця із липня 2022 року до липня 2023 року), а також грошового забезпечення протягом травня – вересня 2023 року. Суд зобов’язав військову частину нарахувати військовому 1,2 млн грн.

Нагадаємо, раніше житель Закарпаття добився у суді звільнення з військової служби за сімейними обставинами.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
09 березня 2026
Економія на людях: з якими реаліями медицини стикаються жителі регіонів
Кількість фахівців у медичній сфері в Україні за десять років скоротилася в рази. Продовжують масово закриватися заклади охорони здоров'я, особливо у сільській місцевості де місцева влада не має доста...
Росіяни обстріляли з артилерії Херсон: у МВА показали наслідки
25 березня 2026, 10:03
На Чернігівщині внаслідок російських атак пошкоджені приватні будинки
25 березня 2026, 09:47
На Житомирщині чоловік проломив голову 10-річному хлопчику: дитина в реанімації
25 березня 2026, 09:34
На Прикарпатті автівка перекинулася на дах: постраждалого водія діставали рятувальники
25 березня 2026, 09:23
Після ворожої атаки на Львів у лікарнях залишаються 7 постраждалих
25 березня 2026, 09:20
Війська РФ просунулися на Харківщині – DeepState
25 березня 2026, 09:12
РФ вночі атакувала Україну 147 ударними дронами: є влучання на 18 локаціях
25 березня 2026, 08:59
Блекаут на ТОТ Запорізької області: окупанти залишили населені пункти без світла
25 березня 2026, 08:52
У ДСНС показали наслідки російської нічної атаки на Полтавщину
25 березня 2026, 08:50
На Харківщині дрон поцілив у двоповерхівку: виникла пожежа
25 березня 2026, 08:41