UA | RU
25 листопада 2020, 12:01 1257

Хома Василь

25 листопада 2020, 12:01 1257
Голова Сумської обласної державної адміністрації
Голова Сумської обласної державної адміністрації

Народився 4 листопада 1966 року у селі Довге Стрийського району Львівської області.

Персональний сайт

Профіль у Facebook

Освіта

1981-1985 рр. – навчався у Бориславському медичному училищі.

1994 р. – закінчив Українську державну юридичну академію. Юрист.

2015 р. – закінчив Харківський регіональний інститут Національної академії державного управління при Президенті України за фахом "державне управління", магістр.

Кар`єра

1985 р. – завідувач фельдшерського пункту у селі Піски Пустомитівського району Львівської області.

1985-1987 рр. – проходив строкову службу в рядах Збройних Сил Радянського Союзу, брав участь у бойових діях в Афганістані.

1987-1989 рр. – працював у Харківській міській лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. проф. Мещанінова.

1994-1998 рр. – працював юрисконсультом у Харківській міській раді.

1998-2002 рр. – глава КП "Харківській міський науково-консультативний правничий центр".

2005 р. – працював на посаді наукового співробітника інституту державного будівництва та місцевого самоуправління Академії правових наук України.

2005-2010 рр. – глава ради директорів ВДП "Міжнародна страхова компанія".

2013 р. – створив Афганське братство.

2015-2020 рр. – глава ревізійної комісії ВДП "Міжнародна страхова компанія".

Політичний бекграунд

1998 рр.– був обраний депутатом Харківської міської ради.

2002-2005 рр. – радник по політичним і правовим питанням голови Харківської обласної державної адміністрації. Був главою Координаційного комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Харківській ОДА.

2010 р. – на виборах президента України був першим заступником керівника Харківського обласного виборчого штабу Віктора Януковича.

З квітня 2010 року по листопад 2014 року працював на посаді заступника голови - керівник апарату Харківської обласної державної адміністрації та був заступником голови харківського осередку "Партії регіонів".

З 23 листопада 2020 року - голова Сумської обласної державної адміністрації.

Державні нагороди

Нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни" та орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. Має почесне звання "Заслужений юрист України".

Сім`я

Одружений, дружина – Ірина Іванівна, директорка Харківського обласного гуртового ринку сільськогосподарської продукції. Доньки – Анастасія і Таїсія.

Декларація

У декларації за 2020 рік Василь Хома вказав, що його родина володіє 63 земельними ділянками. Усі вони придбані у період із 2005 по 2020 роки. Більша частина ділянок належить дружині Хоми.

Також Василь Хома є власником будинку (342 кв.м) у селищі Пісочин Харківської області, а за дружиною - квартира 65 кв. м у Харкові.

Ще Василь Хома декларує сім одиниць мисливської та іншої зброї, набуті у період із 2015 по 2019 роки, вартість якої невідома, три годинники на понад 2 млн грн та чотири автівки, вартістю майже 3,2 млн грн, один навантажувач і мотоцикл.

За минулий рік Хома отримав 126 тис. грн заробітної плати й доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, а також заробітну плату за сумісництвом. Дружина отримала зарплати 97 тис. грн.

На банківському рахунку в Хоми 46 тисяч євро. Він також має готівкою 205 тис. євро, 2 млн грн і $234 тисяч. Дружина має готівкою 1,5 млн грн, 398 тис. євро та $185 тисяч.

Василь Хома також отримав чотири позики від фірм, якими керує він та його дружина, та від "Ощадбанку".

Хома є кінцевим бенефіціарним власником восьми фірм у Харкові та Харківській області.

За інформацією Youcontrol, Хома є кінцевим бенефіціарієм ТОВ "Харківський обласний оптовий ринок сільськогосподарської продукції", директором якого є Ірина Хома.

Скандали

Хома – колишній харківський регіонал, який працював разом із Євгеном Кушнарьовим, Михайлом Добкіним та Ігорем Балутою.

"Він ще у Кушнарьова працював. Після Помаранчевої – в бізнес пішов. Після приходу Януковича пішов заступником до Добкіна. До речі, коли саме він був заступником, який курирує силовиків, було порушено справу проти Авакова”, – написала в коментарях про Хому журналістка Ірина Ромалійська.

В оточенні Авакова його досі називають "обережним і розумним”.

Хома фактично лишився один на господарстві в Харкові в останні дні Майдану. В день з’їзду східних областей в лютому 2014 він пустив активістів в ОДА і дозволив зняти портрет Януковича. Втім саме за Хоми стався штурм ОДА і побиття майданівців 1 березня 2014 року. При цьому він ще залишався заступником голови ОДА до осені 2014.

Посадовець міг підпасти під дію закону про люстрацію, але заяву на звільнення подав раніше, ніж закон набрав чинності. Очолював Антикризовий центр із підтримки сімей загиблих та забезпечення роботи Урядової комісії, яка розслідувала причини авіакатастрофи літака "Боїнг-777” улітку 2014 року.

У рейтингу RegioNews голів ОДА, призначених Зеленським від початку його президентської каденції, Василь Хома отримав 13 балів з 25 можливих і зайняв 19 місце серед 47 учасників.


 

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/www.regionews.ua/application/rnews/view/scripts/portal/index/topnews-mobile.phtml on line 1
Скакун Олександр
Перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
Євген Іванов
Відомий аграрний експерт, директор фермерського господарства "Альфа"
Павло Якименко
Народний депутат, член фракції "Слуга народу"
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook