UA | RU
22 березня 2021, 12:38 263

Старостенко Ганна

Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Депутат Київської міської ради VI-ІХ скликань, член ПП "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) В. Кличка".

Народилася 13 травня 1978 м. Варва Чернігівської області.  

Профіль у Facebook

Офіційна сторінка на сайті КМР

Освіта 

1995 р. – закінчила Український гуманітарний ліцей Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

1995-2000 рр. – Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Г. Шевченка, кваліфікації "магістр міжнародних відносин" і "перекладач німецької мови".

2000-2004 рр. – аспірантура Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Г. Шевченка, кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики.

2001-2004 рр. – післядипломна освіта в Європейському університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина), диплом магістра європейської політики за фахом "культурологія". Стажувалася в Посольстві України в ФРН (2002 р.) і в Бундестазі (2003-2004 рр).

2004 р. – захистила дисертацію та отримала ступінь кандидата політичних наук за спеціальністю "Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку".

Кар’єра і бізнес

2000-2002 рр. – менеджер в ТОВ "Північна Інвестиційна Група".

2005-2015 рр. – помічник-консультант Віталія Кличка з політичних і соціальних питань, президент благодійної організації "Фонд братів Кличків".

З 2008 року - депутат Київради VI скликання (2008-2014 рік), балотувалася і була обрана за списком "Блоку Віталія Кличка". Була секретарем постійної комісії з питань сім'ї, молоді та спорту.

З 1 вересня 2014 р. – заступник голови Київської міської державної адміністрації.

2014-2015 рр. – депутат Київської міської ради VII скликання від партії "УДАР Віталія Кличка", секретар постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.

З 1 грудня 2015 року очолювала постійну комісію з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту.

З березня 2017 р. – куратор реалізації електронних петицій в сфері заборони знищення історичних пам'яток у Києві.

У 2017 році пішла в декретну відпустку, до 2020 року знаходилася у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.

Політичний бекграунд

З 2010 року – член Політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”. Секретар фракції "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка” у Київраді.

З січня 2013 по червень 2014 року – помічник-консультант на платній основі депутата ВР VII скликання Віталія Кличка (фракція партії "УДАР", №1 за списком партії).

З 25 жовтня 2015 року по 1 грудня 2020 року - депутат Київради VIII скликання (фракція "Солідарність"). Балотувалася і була обрана від партії "БПП" Солідарність" по 27 виборчому округу Деснянського району.

На дострокових парламентських виборах 2019 року Старостенко балотувалася до ВР IX скликання від партії "Європейська солідарність" на 213 окрузі Києва (Троєщина). Посіла друге місце, поступившись кандидату від "Слуги народу" Артему Дубнову (18,17% проти 36,26%).

Восени 2020 року обрана депутаткою Київради від партії "УДАР”.
 

Сім’я 

Заміжня. Чоловік - Мельник Дмитро Васильович. У сім'ї двоє дітей: дочка Іванна і син Матвій.

Декларація

Згідно із декларацією, за підсумками 2019 року Ганна Старостенко отримала 10 тис. 320 грн соцвиплат і взяла позику у чоловіка, Віктора Старостенко, в розмірі 420 тис. грн (у вигляді виплат по кредиту від "Укргазбанку").

Залишок зобов'язань по кредиту в "Укргазбанку" склав 341 тис. 396 грн. У 2019 за кредитом було виплачено 420 тис. грн і 26 тис. 177 грн - відсотків.

Чоловік отримав 182 тис 32 грн в Управлінні справами ВР.

Відповідно до звіту Ганни Старостенко за період з 2 по 14 жовтня 2020 року, її виборчий фонд на місцевих виборах в Київраду IX скликання склав 60 тис. грн і був сформований Соломією Буй - 50 тис. грн і Наталією Рошаловою - 10 тис. грн. Соломії Буй 50 тис. грн згодом були повернуті.

З нерухомого майна Ганні Старостенко належить квартира в Києві.

Пересувається зам Віталія Кличка на автомобілі Volvo XC60 2017 року випуску і вартістю 1 млн 362 тис 784 грн.

Скандали

Старостенко називали причетною до знищення столичного Театру пластичної драми на Печерську. 22 січня 2015 року Київрада проголосувала за ліквідацію та реорганізацію єдиного в Україні професійного Театру пластичної драми. Ганна Старостенко запевняла, що завдяки такій реорганізації місто зможе економити близько 200 тисяч гривень.

Мешканці столиці скаржилися на Старостенко голові КМДА Віталієві Кличку. У своєму зверненні кияни звинуватили чиновницю у лобізмі інтересів забудовників і у перешкоджанні їхній ініціативі - повернути садок на Пушкінській у власність громади. В 2017 році Антикорупційна комісія Київради розглянула і підтримала звернення голови ОСН "Квартал Пушкінська-Червоноармійська" з проханням посприяти звільненню Старостенко.

На засіданні Київради у квітні 2017 року Ганна Старостенко активно агітувала столичних депутатів розірвати договір оренди з дитячо-юнацькою спортшколою олімпійського резерву з вітрильного спорту на вул. Прирічній, 30 (затока "Собаче гирло") в Оболонському районі Києва. Фракції "Самопоміч" і "Свобода" вважали це сприянням рейдерському захопленню майна установи і земельної ділянки на березі Дніпра в інтересах забудовників. У підсумку, за розірвання договору проголосували тільки 11 депутатів.

У лютому 2017 року Національні агентство по запобіганню корупції (НАЗК) звернулося до Віталія Кличка з проханням перевірити наявність конфлікту інтересів у 6 депутатів Київради, які суміщають роботу в колегіальному органі з чиновницької службою. У списку виявилася і Ганна Старостенко, як сумісник, що порушує Закон "Про запобігання корупції" але і ч. 3 ст. 47 Закону "Про місцеве самоврядування".

Старостенко утрималася під час голосування за створення музею на Поштовій площі, де знайшли залишки вулиць часів Київської Русі. Активісти запевняли, що в разі ухвалення поправок "БППшників", з-поміж яких була і Ганна Старостенко, площа залишиться "інвестору", а повноцінного музею на ній напевно не буде, бо ці зміни унеможливлювали розірвання договору із забудовником. Хоча в 2015 році заявляла, що музей планується відкрити і наголошувала на важливості збереження археологічної спадщини.

У лютому 2020 року громадські активісти звинуватили заступника голови КМДА Старостенко, яка перебувала в декретній відпустці, в спробі розвалити в суді справу начальниці управління освіти Деснянського району Києва Тамари Постолюк, яку звинувачували в зловживанні службовим становищем, що заподіяло шкоду у розмірі більш ніж 200 тисяч гривень.

 


 
Скакун Олександр
тимчасово виконуючий обов'язки голови Харківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook