UA | RU
20 листопада 2024, 12:42

Прокопів Володимир Володимирович

Заступник мера Києва, депутат Київради
Заступник мера Києва, депутат Київради

Профіль у Facebook

Народився Володимир Прокопів 28 серпня 1983 року в Івано-Франківську.

Освіта

Вищу освіту Прокопів здобув у 2005 році в рідному місті, в Прикарпатському національному університеті імені Стефаника, спеціальність – Радіофізика та електроніка. За два роки закінчив магістратуру Тернопільського національно-економічного університету за спеціальністю Адміністративний менеджмент.

Кандидат хімічних наук.

Кар'єра та політика

Першу офіційну роботу в комерційному секторі Володимир Прокопів отримав у 2005 році. Тоді він став директором представництва страхового акціонерного товариства "ОСТРА" у Харкові. Того ж року вже став заступником голови правління цієї компанії по всій Харківській області, однак довго тут не пропрацював, адже 2007-го року перейшов на державну службу до Київської міської державної адміністрації, де пропрацював в управління сім’ї та молоді до 2009 року.  У тому ж 2009 році Прокопів став генеральним директором компанії "ВП Груп". На цій посаді він пропрацював п’ять років. Цікаво, що наразі ТОВ "ВП Груп" зареєстровано на дружину політика – Віру Прокопів.

Незважаючи на роботу в Києві, Прокопів не забував і про рідний Івано-Франківськ. Власне, звідки він і намагався почати свій політичний шлях ще з часів навчання в університеті: в 2002 році він балотувався до Івано-Франківської міської ради. Пройти тоді йому не вдалося, однак це ніяк не вплинуло на подальшу кар'єру. Адже вже того ж року він стає помічником нардепа від "Блоку Юлії Тимошенко" Віталія Коржа. Разом із ним працює дві каденції – до 2006 року, а надалі працевлаштовується до іншого нардепа – Анатолія Матвієнка, якого обирали від Блоку "Наша Україна" та "Блоку Петра Порошенка". З ним Прокопів загалом пропрацював протягом трьох його депутатських каденцій, аж до 2019 року. Через наближеність Матвієнка до партії "Собор", Прокопіву вдалося від цієї політичної сили балотуватися до Івано-Франківської міськради, однак знову невдало.

Одночасно з цим, протягом 2012-2014 років Прокопів був помічником на той час нардепа Петра Порошенка. На виборах 2014-го року Прокопів спробував балотувався до Верховної Ради за списком БПП, однак до парламенту не пройшов. Хоча того ж року Прокопів все ж таки зміг розірвати коло невдалих балотувань. Він пройшов до Київської міської ради від партії "УДАР", яка тоді була партнером "Блоку Порошенка". На той момент він працював у заступником директора одного з департаментів Держінспекції сільського господарства України, а ставши депутатом Київради, очолив земельну комісію.

Тоді, до речі, земельна комісія підтримала передачу в оренду 118 квадратних метрів землі в центрі Києва, в дворі на вулиці Богдана Хмельницького, столичному ЦУМу, що належить Рінату Ахметову

На наступних виборах до Київради, які відбулися вже в 2015 році, Прокопів знову став депутатом і на цей раз уже як представник БПП. Тоді ж його обрали секретарем Київради та заступником міського голови Віталія Кличка.

На парламентських виборах у 2019 році Володимир Прокопів знову пробує свої сили, однак, попри значні вливання в передвиборчу кампанію, він вчергове не пройшов. Щоправда, вже наступного року втретє став депутатом Київради від "Європейської солідарності" (колишній БПП), очолив фракцію "ЄС", а за півроку, в березні 2021-го, призначений заступником Віталія Кличка.

Скандали

Володимир Прокопів має за собою довгий шлейф скандалів. Один із таких стався в 2014 році й був пов’язаний із незаконною забудовою столиці. Йдеться про забудову, яку компанія "ЖенСан" вела в районі станції метро "Лісова". Тоді внаслідок робіт постраждав відомий парк "Кіото", зокрема столітні хвойні дерева були залиті бетоном. Медіа звинувачують у лобіюванні інтересів компанії "ЖенСан".

Декілька років тому навколо імені Володимира Прокопіва розгорівся ще один скандал – його звинуватили в незаконному заволодінні сферою озеленення Києва. Тоді Прокопів виступив перед міськрадою з пропозицією віддати йому право самостійно розпоряджатися бюджетними коштами, відведеними на озеленення столиці. Рішення депутати відхилили.

У 2016 році чиновницю київської влади Світлану Римар, яка до цього обіймала посаду директора столичного КП "Госпкомобслуговування", начебто незаконно звільнили. Річ у тому, що жінка проходила амбулаторне лікування в той час, як невідомі люди підробили її заяву про звільнення, і мер Києва Віталій Кличко підписав його "за згодою сторін". У ЗМІ припускали, що такий результат був вигідний саме Прокопіву, адже через короткий час директором КП "Госпкомобслуговування" був призначений його земляк й ексбізнес-партнер його дружини Володимир Басалига.

У грудні 2023 року під час розгляду бюджету на наступний рік у Київраді Володимир Прокопів заявив, що Києву "не потрібний бюджет війни" та виступав проти закладання міських коштів на потреби ЗСУ, через це його розкритикували як колеги по партії, так і суспільство.

У 2024 році журналісти "Bihus.info" з'ясували, що родина Прокопіва за час його перебування на посаді заступника голови КМДА придбала значну кількість нерухомості в Києві, включно з квартирами та комерційними приміщеннями. За даними розслідувачів, частина активів була придбана за вартістю нижче ринкової. Прокопів начебто придумав схему з незаконної легалізації майна та завдяки цьому посадовець скупив елітну нерухомість у численних ЖК та офісних центрах столиці.

Окрім цього компанії, пов'язані з родиною Прокопіва, інвестували в будівництво житлових комплексів навіть під час повномасштабного вторгнення. Реалізувати це все депутату Київради допомогла дружина, її батьки, а також друзі посадовця.

Сім'я

Володимир Прокопів одружений на Вірі Прокопів. Пара виховує трьох дітей – синів Володимира та Матвія, а також доньку Ольгу.

Статки

Родина Володимира Прокопіва може похвалитися серйозними статками. У своєму розпорядженні сім'я має величезний житловий будинок у Києві площею майже 600 "квадратів", його вартість оцінюють у 8,5 млн грн. Прокопів також володіє землею площею майже 1400 "квадратів" у столиці. Вартість цієї ділянки становить 1,5 млн грн.

Уся інша нерухомість Володимира Прокопіва розташована в Івано-Франківську. Мова йде про половину власності на будинок площею 144 квадратних метрів, а також земельну ділянку площею 613 "квадратів".

У дружини Прокопіва у власності є дві земельні ділянки площею понад 1100 "квадратів" в Івано-Франківську, а також група нежитлових приміщень площею майже 600 "квадратів" у столиці.

Родина має автомобіль Audi e-tron (2019 року випуску) Таке авто коштує понад 2 млн грн. Дружина Прокопіва користується службовим автомобілем BMW X5 (2022 року випуску), який належить фірмі "ВП Груп", якою володіє родина Прокопіва.

Прокопів має військові облігації внутрішніх державних позик України на 3,5 млн грн. Дружина чиновника має частки в бізнесі, що оцінюються майже в 8,5 млн грн.

Прокопів задекларував годинники фірми "Vacheron Constantin".

Протягом 2023 року Володимир Прокопів на посаді заступника мера Києва заробив трохи більше 600 тис. грн. Також він задекларував понад 200 тис. грн доходів від надання майна в оренду. За відчуження рухомого та нерухомого майна чиновники отримав майже 3 млн грн.

Його дружина сумарно заробила понад 5,6 млн грн від заняття підприємницькою діяльністю та за основним місцем роботи. Також майже 400 тис. грн вона отримала як дивіденди.

У банках Прокопів тримає понад 220 тис. грн, 10 тис. євро та 108 тис. доларів. У готівці чиновник зберігає 15 тис. євро, 16 тис. доларів та 100 тис. грн.

У дружини Прокопіва є в готівці 11 тис. доларів та 720 тис. грн. У німецьких банках в неї є майже 6 тис. євро, а в українських банках – майже 1,5 млн грн та близько 60 тис. доларів.


31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...
26 березня 2025
Мізерна пенсія та брак ліків: як живуть люди з інвалідністю в умовах війни
В Україні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю. У зв'язку з військовими діями ця цифра продовжує зростати. Водночас людина з обмеженими фізичними можливостями має вкрай низьку підтримку...
24 березня 2025
Битва в Арденнах, якої не було. Що чекає на український футбол далі
Збірна України знову поступилася у ключовому матчі. Причому не просто поступилася, а відверто зганьбилася. Та найгірше у цій історії, що висновків ніхто робити не стане. А це з великою долею імовірнос...
Не на фронті: ексначальник Рівненського ТЦК, який цілувався в кабінеті з колегами, працює в ТЦК на Закарпатті
01 квітня 2025, 18:10
В Одесі судитимуть 37-річного чоловіка за убивство, крадіжку велосипеда та пограбування ломбарду
01 квітня 2025, 17:59
Китай розпочав свою гру: напередодні розмови Трамп-Путін щодо перемирʼя Сі їде в Москву
01 квітня 2025, 17:55
Працівник ТЦК із Одещини може сісти на 5 років через хабар
01 квітня 2025, 17:45
Жителька Харківщини крала гроші померлого родича з окупованих територій
01 квітня 2025, 17:33
На Донеччині війська РФ вдарили по житловим будинкам: виникла пожежа, є руйнування
01 квітня 2025, 17:25
Двоє закарпатців побили і пограбували чоловіка в Тернополі
01 квітня 2025, 17:22
На Київщині викрили піарників, які працювали на близьке оточення Путіна
01 квітня 2025, 17:11
За три місяці РФ скинула на Україну понад 10 тисяч КАБів
01 квітня 2025, 17:01
Одразу кілька родин отруїлись чадним газом: госпіталізували чотирьох дітей
01 квітня 2025, 16:51
 
Абрамович Ігор Олександрович
Екснардеп ВРУ (ІХ скликання)
Фукс Павло Якович
Скандальний бізнесмен
Аллахвердієва (Кормишкіна) Ірина Валеріївна
Колишня нардепка, засуджена за незаконне збагачення
Всі досьє »