UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 328

Рінат Ахметов

Куратор по боротьбі з COVID-19 в Івано-Франківській, Львівській, Донецькій та Луганській областях
Куратор по боротьбі з COVID-19 в Івано-Франківській, Львівській, Донецькій та Луганській областях

Олігарх, філантроп, політик, економіст, мільярдер. Президент футбольного клубу "Шахтар" Донецьк. Засновник компанії "Систем Кепітал Менеджмент", народний депутат Верховної ради України від "Партії регіонів" 5 та 6 скликань. Засновник кількох благодійних фондів. Найбагатша людина України, "Господар Донбасу".

Сторінка Wikipedia

Сторінка Facebook

Народився 21 вересня 1966 року в селищі Північний на околиці Донецька.

Освіта

У 2001 році закінчив економічний факультет Донецького національного університету за спеціальністю "маркетинг" (кваліфікація - "економіст").

Кар'єра і бізнес

Бізнес Ахметов розпочав на початку 90-х. Сам він заявляє, що у 1992-1995 рр. був період неформальної економіки. Тоді була створена компанія "Арс", яка займалася торгівлею вугіллям. У ЗМІ також фігурує інформація про зв'язки Ахметова з визнаним кримінальним авторитетом Брагіним, відомим як Алік Грек.

1994 -1996 рр. Ахметов - віце-президент ФК "Шахтар".

1995 р. з ініціативи Ріната Ахметова був створений "Донгорбанк".

1996 р. – президент клубу ФК "Шахтар".

У 2000 р. заснував компанію "Систем Кепітал Менеджмент", в якій з квітня 2009 року став єдиним акціонером. СКМ володіє контрольними пакетами акцій більш ніж 100 підприємств, що працюють у гірничо-металургійній, енергетичній, телекомунікаційній галузях, у банківському, страховому секторах, медіабізнесі, у роздрібній торгівлі, у сфері нерухомості і т. д.

Серед активів олігарха АТ "СКМ", SCM Advisors (UK), Метінвест Холдинг, ДТЕК, Перший український міжнародний банк (ПУМБ), компанії "АСКА" і "АСКА-життя", "Corum Group", Медіа Група "Україна", "Сегодня-Мультимедіа", United Online Ventures, Укртелеком, ЕСТА Холдинг, United Minerals Group, Паралель, Український ритейл, Портінвест, Лемтранс, Трансінвест, HarvEast Holding та інші.

Звання, нагороди та рейтинги

Повний кавалер ордена "За заслуги" — I ст. (2006), II ст. (2004), III ст. (2002)

2006 р. – звання "Почесний громадянин Донецька".

2007 р. – "Зірка Пакистану" за заслуги перед Пакистаном

2010 р. – Орден князя Ярослава Мудрого V ст.

Крім того, Ахметов - заслужений працівник фізичної культури і спорту України, лауреат премії "Визнання", нагороджений медаллю "Шахтарська слава" I—III ступенів, золотою медаллю Чемпіонату України з футболу.

В рейтингах журналу "Кореспондент" "Топ-50 найбагатших українців" Рінат Ахметов регулярно посідає перше місце:

2006 р. — 11,8 млрд $;

2007 р. — 15,6 млрд $;

2008 р. — 31,1 млрд $;

2009 р. — 9,6 млрд $;

2010 р. — 17,8 млрд $;

2011 р. — 25,6 млрд $;

2012 р. — 17,8 млрд $;

2013 р. — 18,3 млрд $;

2014 р. — 10,1 млрд $;

2019 р. – 7,7 млрд $.

Журнал "Новий час" оцінив статок Рінат Ахметов в $9,629 млрд, додавши, що за останній рік він зменшився на 21%.

2000 р. – за версією Forbes Рінат Ахметов залишається найбагатшим українцем зі статком у $2,4 млрд. Правда він опустився на 875 сходинку в рейтингу з 272, яку займав роком раніше.

Сім'я

Обоє батьків татари. Батько і старший брат Ігор були шахтарями, мама, продавцем в магазині. Зараз голова наглядової ради ЗАТ "СКМ".

Одружений. Дружина Лілія Ахметова (Смірнова), 1965 р. н., голова ревізійної комісії "СКМ".

Старший син Дамір, 1988 р. н., входить до наглядової ради холдингу "ДТЕК" і компанії "Метінвест".

Молодший син Алмір, 1997 р. н.

У 2017 році у Даміра і його дружини Діани Костіч, народилася дочка.

Благодійність

2005 р. – заснував корпоративний благодійний фонд компанії СКМ "Розвиток України". У 2007 році фонд стає персональним Фондом Ріната Ахметова.

2007 р. – створений фонд "Ефективне управління". У кінці 2013-го року його фінансування припинилося.

2014 р. – Ахметов створює Гуманітарний штаб "ДОПОМОЖЕМО" для порятунку і підтримки мирних жителів по обидві сторони лінії зіткнення на Донбасі. Центром розподілу гуманітарної допомоги стала "Донбас Арена".

Політичний бекграунд

2004 р. – на президентських виборах Ахметов надавав підтримку Віктору Януковичу. Його також називають одним із засновників "Партії регіонів".

2005 р. – після перемоги Віктора Ющенка бізнес-імперія Ахметова постраждала: восени реприватизовано комбінат "Криворіжсталь", співвласником якого був зять Леоніда Кучми Віктор Пінчук.

2006 р. – на парламентських виборах Ахметов увійшов до виборчого списку "Партії регіонів". Був депутатом ВР 5 і 6 скликань.

2006 – 2012 р. р. – пропустив 529 з 530 засідань Ради.

Ріната Ахметов пов'язують з Віктором Пінчуком, Тетяною Бахтєєвою, Віктором Балогою, Ігорем Коломойським, Борисом Колесніковим, Андрієм Клюєвим, Юрієм Іванющенком, Ігорем Гуменюком, Віктором Януковичем, Віктором Януковичем-молодшим, Вадимом Новинським, Раїсою Богатирьовою.

Скандали

2007 р. – вийшов документальний фільм Володимира Ар'єва "Донецька мафія. Перезавантаження". Походження капіталів і кар'єру Ахметова журналіст пов'язує з кримінальним світом, але, юридичних доказів так і не було надано. Пізніше в українських та міжнародних ЗМІ не раз виходили матеріали, в яких перший мільйон Ахметова пов'язували з кримінальним минулим, але всі вони спростовані.

2012 р. – одна з компаній Ахметова зруйнувала три будинки в історичному центрі столиці на Андріївському узвозі на території заповідника "Стародавній Київ". Це викликало великий суспільний резонанс, під офісом Ахметова пройшов мітинг. Представник "ЕСТА Холдинг" принесла свої вибачення і визнала помилки. Ахметов пообіцяв не руйнувати архітектурний вигляд вулиці, а брати участь у його відновленні.

2014 р. – За інформацією Wikipedia канадський професор Пол Робінсон наводить у своїй статті відоме йому, але не підтверджене припущення, що керівництво Росії уклало угоду з українським олігархом Рінатом Ахметовим про здачу Донецька. В обмін Ахметов повинен був надати підтримку створення автономної "Новоросії" у складі єдиної України. Однак прихід загонів Ігоря Стрєлкова (Гиркина) в Донецьк завадив цим планам, запровадивши воєнний стан.

2015 р. – нардеп Єгор Фірсов повідомив, що стосовно Ахметова відкрито кримінальну провадження за фактом фінансування тероризму і сепаратизму. У Ахметова спростували цю інформацію. У тому ж році генпрокурор Віталій Ярема заявив, що Ріната Ахметова в якості свідка допитували по справі про фінансування терористичних груп у Донбасі. Пізніше Ахметов зазначив, що до нього більше немає питань.

Рінат Ахметов – куратор в Івано-Франківській, Львівській, Донецькій і Луганській областях по боротьбі з COVID-19

19 березня президент України Володимир Зеленський зустрівся з олігархами та представниками великого бізнесу з приводу допомоги державі в умовах пандемії коронавіруса COVID-19. Також домовилися про створення фонду на закупівлю ліків і медичних засобів.

Результатом зустрічі стало призначення "кураторів" від великого бізнесу над областями, де вони активи, ресурси і людей, і будуть фінансово підтримувати області під час карантину. Рінат Ахметов отримав Івано-Франківську, Львівську, Донецьку і Луганську області плюс міста, де він має вплив, як, наприклад, Кривий Ріг.

Ахметов пообіцяв купити не менше 200 апаратів ШВЛ та інше обладнання, виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з пандемією, також він заявив, що його допомога нічого не буде коштувати ні президенту, ні уряду.

Але вже 2 квітня 2020 року Кабінет міністрів зобов'язав НАК "Нафтогаз України" поставляти на ТЕС газ за цінами як для потреб населення. На період дії карантину "Нафтогаз" повинен укласти договір про постачання газу з виробником теплової та електричної енергії незалежно від форми власності та стану виконання умов щодо розрахунків за послуги.


 
Пантелеєв Петро
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Загуменний Дмитро
Керівник апарату Київської міської державної адміністрації
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram