UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 496

Рінат Ахметов

Куратор по боротьбі з COVID-19 в Івано-Франківській, Львівській, Донецькій та Луганській областях
Куратор по боротьбі з COVID-19 в Івано-Франківській, Львівській, Донецькій та Луганській областях

Олігарх, філантроп, політик, економіст, мільярдер. Президент футбольного клубу "Шахтар" Донецьк. Засновник компанії "Систем Кепітал Менеджмент", народний депутат Верховної ради України від "Партії регіонів" 5 та 6 скликань. Засновник кількох благодійних фондів. Найбагатша людина України, "Господар Донбасу".

Сторінка Wikipedia

Сторінка Facebook

Народився 21 вересня 1966 року в селищі Північний на околиці Донецька.

Освіта

У 2001 році закінчив економічний факультет Донецького національного університету за спеціальністю "маркетинг" (кваліфікація - "економіст").

Кар'єра і бізнес

Бізнес Ахметов розпочав на початку 90-х. Сам він заявляє, що у 1992-1995 рр. був період неформальної економіки. Тоді була створена компанія "Арс", яка займалася торгівлею вугіллям. У ЗМІ також фігурує інформація про зв'язки Ахметова з визнаним кримінальним авторитетом Брагіним, відомим як Алік Грек.

1994 -1996 рр. Ахметов - віце-президент ФК "Шахтар".

1995 р. з ініціативи Ріната Ахметова був створений "Донгорбанк".

1996 р. – президент клубу ФК "Шахтар".

У 2000 р. заснував компанію "Систем Кепітал Менеджмент", в якій з квітня 2009 року став єдиним акціонером. СКМ володіє контрольними пакетами акцій більш ніж 100 підприємств, що працюють у гірничо-металургійній, енергетичній, телекомунікаційній галузях, у банківському, страховому секторах, медіабізнесі, у роздрібній торгівлі, у сфері нерухомості і т. д.

Серед активів олігарха АТ "СКМ", SCM Advisors (UK), Метінвест Холдинг, ДТЕК, Перший український міжнародний банк (ПУМБ), компанії "АСКА" і "АСКА-життя", "Corum Group", Медіа Група "Україна", "Сегодня-Мультимедіа", United Online Ventures, Укртелеком, ЕСТА Холдинг, United Minerals Group, Паралель, Український ритейл, Портінвест, Лемтранс, Трансінвест, HarvEast Holding та інші.

Звання, нагороди та рейтинги

Повний кавалер ордена "За заслуги" — I ст. (2006), II ст. (2004), III ст. (2002)

2006 р. – звання "Почесний громадянин Донецька".

2007 р. – "Зірка Пакистану" за заслуги перед Пакистаном

2010 р. – Орден князя Ярослава Мудрого V ст.

Крім того, Ахметов - заслужений працівник фізичної культури і спорту України, лауреат премії "Визнання", нагороджений медаллю "Шахтарська слава" I—III ступенів, золотою медаллю Чемпіонату України з футболу.

В рейтингах журналу "Кореспондент" "Топ-50 найбагатших українців" Рінат Ахметов регулярно посідає перше місце:

2006 р. — 11,8 млрд $;

2007 р. — 15,6 млрд $;

2008 р. — 31,1 млрд $;

2009 р. — 9,6 млрд $;

2010 р. — 17,8 млрд $;

2011 р. — 25,6 млрд $;

2012 р. — 17,8 млрд $;

2013 р. — 18,3 млрд $;

2014 р. — 10,1 млрд $;

2019 р. – 7,7 млрд $.

Журнал "Новий час" оцінив статок Рінат Ахметов в $9,629 млрд, додавши, що за останній рік він зменшився на 21%.

2000 р. – за версією Forbes Рінат Ахметов залишається найбагатшим українцем зі статком у $2,4 млрд. Правда він опустився на 875 сходинку в рейтингу з 272, яку займав роком раніше.

Сім'я

Обоє батьків татари. Батько і старший брат Ігор були шахтарями, мама, продавцем в магазині. Зараз голова наглядової ради ЗАТ "СКМ".

Одружений. Дружина Лілія Ахметова (Смірнова), 1965 р. н., голова ревізійної комісії "СКМ".

Старший син Дамір, 1988 р. н., входить до наглядової ради холдингу "ДТЕК" і компанії "Метінвест".

Молодший син Алмір, 1997 р. н.

У 2017 році у Даміра і його дружини Діани Костіч, народилася дочка.

Благодійність

2005 р. – заснував корпоративний благодійний фонд компанії СКМ "Розвиток України". У 2007 році фонд стає персональним Фондом Ріната Ахметова.

2007 р. – створений фонд "Ефективне управління". У кінці 2013-го року його фінансування припинилося.

2014 р. – Ахметов створює Гуманітарний штаб "ДОПОМОЖЕМО" для порятунку і підтримки мирних жителів по обидві сторони лінії зіткнення на Донбасі. Центром розподілу гуманітарної допомоги стала "Донбас Арена".

Політичний бекграунд

2004 р. – на президентських виборах Ахметов надавав підтримку Віктору Януковичу. Його також називають одним із засновників "Партії регіонів".

2005 р. – після перемоги Віктора Ющенка бізнес-імперія Ахметова постраждала: восени реприватизовано комбінат "Криворіжсталь", співвласником якого був зять Леоніда Кучми Віктор Пінчук.

2006 р. – на парламентських виборах Ахметов увійшов до виборчого списку "Партії регіонів". Був депутатом ВР 5 і 6 скликань.

2006 – 2012 р. р. – пропустив 529 з 530 засідань Ради.

Ріната Ахметов пов'язують з Віктором Пінчуком, Тетяною Бахтєєвою, Віктором Балогою, Ігорем Коломойським, Борисом Колесніковим, Андрієм Клюєвим, Юрієм Іванющенком, Ігорем Гуменюком, Віктором Януковичем, Віктором Януковичем-молодшим, Вадимом Новинським, Раїсою Богатирьовою.

Скандали

2007 р. – вийшов документальний фільм Володимира Ар'єва "Донецька мафія. Перезавантаження". Походження капіталів і кар'єру Ахметова журналіст пов'язує з кримінальним світом, але, юридичних доказів так і не було надано. Пізніше в українських та міжнародних ЗМІ не раз виходили матеріали, в яких перший мільйон Ахметова пов'язували з кримінальним минулим, але всі вони спростовані.

2012 р. – одна з компаній Ахметова зруйнувала три будинки в історичному центрі столиці на Андріївському узвозі на території заповідника "Стародавній Київ". Це викликало великий суспільний резонанс, під офісом Ахметова пройшов мітинг. Представник "ЕСТА Холдинг" принесла свої вибачення і визнала помилки. Ахметов пообіцяв не руйнувати архітектурний вигляд вулиці, а брати участь у його відновленні.

2014 р. – За інформацією Wikipedia канадський професор Пол Робінсон наводить у своїй статті відоме йому, але не підтверджене припущення, що керівництво Росії уклало угоду з українським олігархом Рінатом Ахметовим про здачу Донецька. В обмін Ахметов повинен був надати підтримку створення автономної "Новоросії" у складі єдиної України. Однак прихід загонів Ігоря Стрєлкова (Гиркина) в Донецьк завадив цим планам, запровадивши воєнний стан.

2015 р. – нардеп Єгор Фірсов повідомив, що стосовно Ахметова відкрито кримінальну провадження за фактом фінансування тероризму і сепаратизму. У Ахметова спростували цю інформацію. У тому ж році генпрокурор Віталій Ярема заявив, що Ріната Ахметова в якості свідка допитували по справі про фінансування терористичних груп у Донбасі. Пізніше Ахметов зазначив, що до нього більше немає питань.

Рінат Ахметов – куратор в Івано-Франківській, Львівській, Донецькій і Луганській областях по боротьбі з COVID-19

19 березня президент України Володимир Зеленський зустрівся з олігархами та представниками великого бізнесу з приводу допомоги державі в умовах пандемії коронавіруса COVID-19. Також домовилися про створення фонду на закупівлю ліків і медичних засобів.

Результатом зустрічі стало призначення "кураторів" від великого бізнесу над областями, де вони активи, ресурси і людей, і будуть фінансово підтримувати області під час карантину. Рінат Ахметов отримав Івано-Франківську, Львівську, Донецьку і Луганську області плюс міста, де він має вплив, як, наприклад, Кривий Ріг.

Ахметов пообіцяв купити не менше 200 апаратів ШВЛ та інше обладнання, виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з пандемією, також він заявив, що його допомога нічого не буде коштувати ні президенту, ні уряду.

Але вже 2 квітня 2020 року Кабінет міністрів зобов'язав НАК "Нафтогаз України" поставляти на ТЕС газ за цінами як для потреб населення. На період дії карантину "Нафтогаз" повинен укласти договір про постачання газу з виробником теплової та електричної енергії незалежно від форми власності та стану виконання умов щодо розрахунків за послуги.


 

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/www.regionews.ua/application/rnews/view/scripts/portal/index/topnews-mobile.phtml on line 1
Коваль Віталій
Голова Рівненської обласної державної адміністрації
Євген Іванов
Заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації
Павло Якименко
Народний депутат, член фракції "Слуга народу"
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook