UA | RU
26 лютого 2024, 17:24

У Житомирі в'язень колонії видурював гроші у родичів українських військових

фото: СБУ

СБУ ліквідувала ще одну схему виманювання грошей у родичів українських військових, які перебувають у полоні або зникли безвісти на фронті

Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає RegioNews.

За даними слідства, схему організував в’язень однієї із виправних установ Житомира. Зловмисник в інтернеті знаходив людей, які розшукували своїх близьких – бійців ЗСУ, що потрапили в полон або зникли під час боїв на передовій.

Потім фігурант телефонував родинам українських захисників та за гроші обіцяв знайти і повернути їх додому. Під час таких розмов в’язень представлявся учасником "пошукової групи” і вихвалявся "потрібними” зв’язками.

Вартість "послуг” шахрая становила від 5 до 55 тисяч гривень. Сума залежала від платоспроможності родичів військового.

Встановлено, що гроші перераховували на банківські картки його співкамерників і спільників "на волі". Серед них були його матір та цивільна дружина.

Співробітники СБУ задокументували факт вимагання зловмисником більше 50 тисячі гривень з близьких українського воїна, який вважається зниклим безвісти.

Під час обшуків у камері в’язня-шахрая та за місцем проживання його спільників виявили декілька мобільних телефонів, банківські картки та інші речові докази злочинної діяльності.

Організатору схеми повідомили про підозру за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство).

Триває розслідування для притягнення до відповідальності інших співучасників злочину.

У СБУ наголосили: звертаємо вашу увагу, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади. Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за "визволення” родича з полону, негайно звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених:

  • +38 044 321-11-21
  • +38 098 321-11-21
  • Viber, WhatsApp, Telegram: +38 067 650-83-32
  • або на електронну адресу united_center@ssu.gov.ua.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві "на гарячому” затримали двох ділків, які вимагали 60 тисяч доларів у родичів двох полонених бійців ЗСУ.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню