UA | RU
25 жовтня 2024, 11:35

У Запоріжжі взимку світла може не бути взагалі, – голова ОВА

фото: pixabay

Жителів прифронтової Запорізької області закликають готуватися до відсутності електроенергії взимку

Про це заявив голова Запорізької ОВА Іван Федоров в ефірі телемарафону, передає RegioNews.

"Я всім говорю, що ми маємо готуватися до того, що електрики не буде взагалі. Може, це не подобається. Тому що ми оперуємо такими категоричними речами. Але давайте готуватися до найгіршого. Буде краще – буде супер", – сказав він.

За його прогнозом, у Запоріжжі може не бути централізованого електропостачання на водонапірні станції.

"Що ми маємо зробити? Ми маємо двічі зарезервувати. Встановити один генератор та другий", – пояснив очільник ОВА.

Що стосується теплопостачання, то на всі великі котельні міста Запоріжжя і Запорізької області, як, наприклад, у Вільнянську, де є централізоване опалення, будуть встановлені когенераційні установки. Перші запрацюють вже в грудні чого року.

"Чому є затримка і чому це зробили не до опалювального сезону? Тому що ми розуміємо, що Україна – величезна країна і сьогодні в нас є шалений попит на когенераційні установки. Жодне виробництво у світі не здатне покрити потреби величезної держави України. І також в нас грошей немає", – зазначив Федоров.

За його словами, Україна звертається до партнерів, щоб установки придбали.

"Наші партнери нам фінансують, для нас придбали. І вже 15 листопада перші когенераційні установки будуть на території Запоріжжя. Підключення, ми сподіваємося, займе до місяця. Тож ми зарезервуємо це", – додав посадовець.

Що стосується звичайних генераторів, то як школах, так і в лікарнях вже є генератори, які забезпечать електропостачання для освітнього процесу та надання меддопомоги.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Енергоатом успішно завершив ремонтну кампанію 2024 року і підготував до роботи в зимовий період всі дев'ять енергоблоків, підконтрольні Україні.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
Армія РФ скинула авіабомбу на Краматорськ
29 березня 2026, 15:15
Безпілотники СБУ вдруге за тиждень уразили ключовий морський порт РФ
29 березня 2026, 14:49
РФ атакувала об’єкти газової інфраструктури на Сумщині
29 березня 2026, 14:37
Всесвітньо відомий художник Іван Марчук судиться із колишнім депутатом за свої картини
29 березня 2026, 14:15
Чоловіка телеведучої Єфросиніної помітили в ОАЕ
29 березня 2026, 13:48
Прикордонники показали, як знищують ворожу техніку на Північно-Слобожанському напрямку
29 березня 2026, 13:28
Сили безпілотних систем знищили у Криму ворожу техніку на мільйони доларів
29 березня 2026, 12:48
У Хмельницькому ТЦК працює жінка з незвичайною посадою
29 березня 2026, 12:27
На Дніпропетровщині тричі евакуйовували потяг через російські атаки
29 березня 2026, 11:58
На Миколаївщині внаслідок атаки ворожих дронів поранено 10 людей
29 березня 2026, 11:45