UA | RU
18 червня 2024, 12:55

У Запоріжжі економитимуть електрику на вуличному освітленні

фото: mistaua.com

З 18 червня в Запоріжжі запровадили ощадливий режим роботи системи вуличного освітлення. Також обмежується використання підсвітки фасадів комунальних адміністративних будівель

Про це повідомила секретар Запорізької міської ради та виконуюча обовʼязки міського голови Регіна Харченко, передає RegioNews.

Вона пояснила, що відповідні заходи пов'язані з напруженою ситуацією в енергосистемі.

"Економія електроенергії – це спільне завдання кожного українського міста. Тому відсьогодні у Запоріжжі запроваджуємо ощадливий режим роботи системи вуличного освітлення – горітиме кожна друга світлоточка. Графік роботи освітлення теж може бути скорочений за погодженням з органами Національної поліції", – йдеться в повідомленні.

Також у Запоріжжі обмежать використання підсвітки фасадів адміністративних будівель комунальної форми власності та прилеглої до них території.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України докладає зусиль, аби розширити генерацію електроенергії, а також зменшити споживання. Для цього центральні та обласні органи влади обмежать використання кондиціонерів та вуличного освітлення.

Раніше у Києві знизили яскравість зовнішніх освітлювальних приладів, що на 20% заощадить використання електроенергії. Водночас Укрзалізниця на найбільших вокзалах країни – в Києві, Львові, Дніпрі, Одесі та Харкові – вимкнула підсвітку фасадів та окремих зон.

Також повідомлялося, що Запорізька міська рада виставляє памʼятник Леніну на продаж. Депутати прийняли рішення реалізувати демонтований монумент через аукціон. За продаж цього брухту Запоріжжя може отримати від 10 до 15 мільйонів гривень.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
Зустріч Володимира Зеленського і Дональда Трампа раптово перенесли: що відомо
28 грудня 2025, 08:58
Буданов спрогнозував дату закінчення війни в Україні
27 грудня 2025, 18:18
РФ знову атакували газову та енергетичну інфраструктуру України
27 грудня 2025, 17:59
Синоптики попереджають про різке погіршення погоди в Україні
27 грудня 2025, 15:32
В Україні знімають командирів відразу двох бригад: названа причина
27 грудня 2025, 15:07
У Києві суттєво зросла кількість постраждалих через російську атаку
27 грудня 2025, 14:34
Співробітники держохорони заважають працювати детективам НАБУ в Раді
27 грудня 2025, 14:05
Росіяни намагаються витіснити українських військових із Купʼянська
27 грудня 2025, 13:53
Зеленський вилетів до США на переговори із Трампом
27 грудня 2025, 13:35
В Україні викрили організовану злочинну групу, до складу якої входили народні депутати
27 грудня 2025, 12:46