UA | RU
26 вересня 2022, 18:58

Окупанти на Запоріжжі залякують місцевих і примушують голосувати на "референдумі"

Фото з відкритих джерел

На тимчасово захоплених територіях Запоріжжя росіяни і колаборанти примушують людей "голосувати" на псевдореферендумі, залякуючи зброєю і службовими собаками. Крім того, вигадали 30 тис. осіб, які начебто голосують на "закордонних дільницях"

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів начальник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух, пише RegioNews.

"Проводиться побудинковий обхід в супроводі озброєних військовослужбовців. Десь по територіях - з собаками навіть. Згадуються радянські фільми, де нацисти ходили по дворах і собаками людей травили... Лякають "підвалами" і збирають якісь цифри "зі стелі", - зазначив очільник ОВА.

За його словами, ніхто не сумнівається, що росіяни вже давно "намалювали" потрібні їм результати. Для створення пропагандистської картинки голосування завозять людей з окупованого Криму, а цифри просто підробляють.

"Проголосував уже і Лєнін, і Сталін, і усіх з могил підняли... У них там якісь "зарубіжні дільниці", виявляється є, там 30 тис.людей "проголосувало". Що таке "зарубіжні дільниці" - одному Богу відомо", - з іронією зауважив Старух.

Він наголосив, що на людей, які перебуваються на тимчасово захоплених землях, постійно чиниться психологічний тиск. Їм повсякчас загрожує ризик потрапити до російських катівень: в області підтверджено 515 випадків викрадення цивільних, понад 200 людей досі перебувають у заручниках.

Нагадаємо, у Мелітополі людей змушують "голосувати" за родичів та сусідів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
09 березня 2026
Економія на людях: з якими реаліями медицини стикаються жителі регіонів
Кількість фахівців у медичній сфері в Україні за десять років скоротилася в рази. Продовжують масово закриватися заклади охорони здоров'я, особливо у сільській місцевості де місцева влада не має доста...
03 березня 2026
Черкащина без голови. Чому облрада не об'єдналась навколо кандидата у пікселі
Четверта спроба обрати голову Черкаської обласної ради провалилась. В сесійній залі не зібралась достатня кількість депутатів, щоб підтримати компромісного кандидата Євгена Курбета на цій посаді
Корова дорожча за сина: розкуркулення в російській глибинці
21 березня 2026, 19:23
Діти як "квиток" за кордон: у Дніпрі жінка оформила фіктивне батьківство на знайомого
21 березня 2026, 18:34
На трасі на Закарпатті зіткнулися дві фури: один водій загинув, інший – у лікарні
21 березня 2026, 17:59
Сили оборони уразили пункти управління та ремонтну базу окупантів на Запоріжжі та Донеччині
21 березня 2026, 17:24
Росіяни атакували критичну інфраструктуру Запоріжжя: можуть бути проблеми зі світлом
21 березня 2026, 16:50
На Кіровоградщині жінка та двоє дітей отруїлись чадним газом
21 березня 2026, 16:14
Сили оборони уразили нафтопереробний завод у російському Саратові
21 березня 2026, 15:32
Удар по Запоріжжю: що відомо про стан постраждалих
21 березня 2026, 14:58
ДТП на Кіровоградщині: легковик рознесло вщент, загинули дві людини
21 березня 2026, 14:22
На Вінниччині знешкодили бойову частину російської ракети Х-101
21 березня 2026, 13:46