UA | RU
05 вересня 2022, 11:31

Окупанти залишаються на території ЗАЕС зі зброєю та боєприпасами — "Енергоатом"

Фото: з відкритих джерел

В машинних залах 1-го та 2-го блоків розташовані вантажівки зі зброєю та боєприпасами російських окупантів

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на пресслужбу "Енергоатома".

"Місія МАГАТЕ на Запорізькій АЕС продовжує свою роботу. Військові рф залишаються на майданчику ЗАЕС, а в машинних залах 1-го та 2-го блоків розташовані вантажівки зі зброєю та боєприпасами", - йдеться в повідомленні.

За даними "Енергоатома", Запорізька АЕС, яка окупована Росією, працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Наразі в роботі залишається тільки 6-й енергоблок, який подає електроенергію в енергосистему України та забезпечує власні потреби Запорізької АЕС.

Нагадаємо, 1 вересня місія Міжнародного агенства з атомної енергетики (МАГАТЕ) прибула на Запорізьку атомну електростанцію, що в Енергодарі.

Відомо, що вранці перед приїздом місії МАГАТЕ окупанти влаштували провокації у місті. Зокрема, вони потужно обстріляли житлові квартали, використовуючи для цього міномети та навіть гелікоптери.

Внаслідок мінометного обстрілу російських військ на Запорізькій АЕС спрацював аварійний захист та відключився п'ятий енергоблок.

Крім того, розвідка повідомляла, що група російських вертольотів К-52 вранці 1 вересня завдала ударів по житлових кварталах Енергодара в Запорізькій області.

Також Міжнародне агентство з атомної енергії має намір залишити своїх представників на території Запорізької атомної електростанції.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей