UA | RU
10 лютого 2020, 13:16 11

Швейцарці на референдумі підтримали заборону гомофобії

У Швейцарії до Кримінального кодексу буде внесена поправка, яка захищатиме представників ЛГБТ-спільноти від дискримінації
У Швейцарії до Кримінального кодексу буде внесена поправка, яка захищатиме представників ЛГБТ-спільноти від дискримінації

Про це повідомляє Regionews із посилання на Радіо свобода.

Зокрема, прийнята поправка розширює заборону на "публічні заяви або дії, що принижують людську гідність, розпалюють ненависть і ставлять під загрозу мирне співіснування суспільства" щодо людей, виходячи з їх сексуальних уподобань.

"Порушення закону каратиметься штрафом або тюремним ув’язненням до трьох років", - йдеться у повідомленні.

Також поправка забороняє дискримінацію за ознакою расової належності.

Як зазначається, цю поправку на референдумі 9 лютого підтримали 63,1% швейцарців, проти проголосували 36,9 відсотка. З 26 кантонів лише три, Аппенцелль-Іннерроден, Швіц та Урі, проголосували проти поправки.

ДОВІДКА: раніше в Швейцарії не було окремого закону, який захищав би представників ЛГБТ від дискримінації. У 2018 році парламент країни прийняв рішення для розширення антирасистських законів про дискримінацію сексуальних меншин. Однак найбільша в країні право-консервативна Швейцарська народна партія зібрала 50 тисяч підписів для проведення референдуму щодо цієї норми. Швейцарський уряд підтримував норму про заборону дискримінації за сексуальною орієнтацією. Її противники відзначали, що зміна законодавства щодо цього є порушенням свободи слова.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews