UA | RU
15 липня 2013, 15:00 41

ГПУ заявляє про близьке завершення справи Щербаня

Начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури України Олег Пушкар повідомив, що розслідування "справи Щербаня" проведено вже на 90%.
Начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури України Олег Пушкар повідомив, що розслідування "справи Щербаня" проведено вже на 90%.

Про це він розповів в інтерв'ю "Комсомольськой правде", передає Укрінформ. "90% роботи вже зроблено. Єдина заминка - ми чекаємо на виконання доручень і клопотань про надання правової допомоги. Чекаємо певних свідчень, які будуть фінішною точкою. Потім зі справою ознайомляться адвокати, потерпілі, і ми будемо готові передати його до суду", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чому тільки зараз вдалося завершити розслідування резонансного вбивства 1996 року, Пушкар пояснив: "Свідки раніше побоювалися зміни влади, а тепер, нарешті, надали свідчення. Крім того, ми уважніше досліджували докази, які раніше вилучалися, але не вивчалися".

Представник ГПУ також спростував заяви, що "справа Щербаня" - це політичне замовлення.

"Це не так. У 2005 році, коли екс-губернатор Донецької області Володимир Щербань просив політпритулку в США, він описав ситуацію в Донецьку і письмово підтвердив, що Тимошенко причетна до вбивств. Коли американські спецслужби детально допитали його, він надав такі самі свідчення, як і нещодавно в Печерському суді. Наразі ми попросили через механізм надання правової допомоги дати нам ці документи. Але американці мовчали 12 років і знову відмовили", - розповів Пушкар.

Говорячи про показання основного свідка у цій справі помічника екс-прем'єра Лазаренка Петра Кириченка, якого було допитано в суді через відеозв'язок 15 травня, Пушкар сказав, що його свідчення важко переоцінити. "Доказова база колосальна", - заявив він.

На питання, чи Тимошенко виправдають або засудять, О.Пушкар відповів: "Це вирішить суд. Я в якості роботи прокуратури упевнений".

Раніше перший заступник Генпрокурора України Ренат Кузьмін заявляв, що сукупність доказів, зібраних ГПУ, дає можливість звинуватити Юлію Тимошенко у вбивстві Євгена Щербаня.

Нагадаємо, народного депутата Євгена Щербаня було розстріляно в 1996 році в донецькому аеропорту. Генпрокуратура підозрює в причетності до цього злочину Юлію Тимошенко та Павла Лазаренка.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram