UA | RU
03 червня 2020, 12:51

Завербований російським ФСБ начальник поїзда "Ковель-Москва" уник кримінальної відповідальності

Ростислав Герасимлюк добровільно заявив про зв`язок з ФСБ і не виконував завдань іноземної держави
Ростислав Герасимлюк добровільно заявив про зв`язок з ФСБ і не виконував завдань іноземної держави
Фото: Укрзалізниця

Судді луцького міськрайонного суду закрили кримінальне провадження проти начальника поїзда «Ковель-Москва-Ковель» Ростислава Герасимлюка, відкрите за державну зраду залізничника

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області, пише RegioNews.

За матеріалами кримінального провадження, 17 жовтня 2018 року Герасимлюк усно погодився збирати та надавати співробітнику ФСБ Росії інформацію щодо використання залізничного транспорту для перевезення військового обладнання, техніки та боєприпасів, зокрема, в зону проведення ООС. Розмова відбувалася у вагоні начальника поїзду, на території Київського залізничного вокзалу у Москві. Тут же в майбутньому мала відбуватися передача інформації.

В ухвалі написано, що слідству відоме ім’я співробітника ФСБ, а "більш точні анкетні дані досудовим розслідуванням не установлені".

Від жовтня 2018 до лютого 2020 року Герасимлюк підтримував агентурні відносини зі співробітником ФСБ, але у судових документах немає інформації як саме. У лютому начальник поїзду звернувся до правоохоронних органів України із письмовим зізнанням.

СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею 111 ККУ (державна зрада). Менше, ніж через два місяці обвинувальний акт направили до суду.

На підготовчому засіданні від обвинуваченого надійшло клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 111 ККУ.

Прокурор не заперечував щодо закриття кримінального провадження та звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Він зазначив, що Герасимлюк жодних дій на виконання завдання іноземної держави не вчинив та добровільно заявив про свій зв’язок із ФСБ.

Колегія суддів Луцького міськрайонного суду у складі Олесі Калькової, Алли Полюшко та Ярослава Артиша закрила кримінальне провадження щодо Ростислава Герасимлюка.

Читайте також: Люстрований зампрокурора Волині отримав посаду в офісі Венедіктової
21 лютого 2024
Експерт Віталій Кулик: Ми стоїмо на порозі великої політичної кризи
Політичний експерт, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик в інтерв'ю RegioNews розказав про те, коли Валерій Залужний наважиться піти у велику політику, чи можлив...
16 лютого 2024
Тарифне пекло для боржників: чому українцям, які не платять за "комуналку", не буде спокою
З нового року боржники за оплату житлово-комунальних послуг знову опинилися на гачку в компаній, що ці послуги надають. Відключення, пеня та навіть суд – ось що чекатиме на тих, хто звик споживати сві...
09 лютого 2024
Квиток у космос, годинники по мільйону гривень і сотні тисяч доларів "під подушкою": що декларують мери міст
Мери обласних центрів України показали свої декларації за 2022 рік. У більшості з них – просто шалені статки, серед яких є дорогі квартири, будинки та годинники, а родина одного з очільників міст узаг...
07 лютого 2024
Чи зможе Зеленський посадити Порошенка
Петро Порошенко незабаром може опинитися на лаві підсудних та отримати реальний термін. Його підозрюють у фінансуванні терористичних організацій та державній зраді, які в умовах воєнного часу є найтяж...