У Міноборони розповіли про програми навчання українських пілотів на F-16
![](https://regionews.ua/static/img/a/i/aircraft_63028_1280_605x320_1_605x320_1_605x320_1_605x320_1_605x320_1_605x320_1_605x320.jpg)
Українські пілоти проходять навчання польотам на західних F-16 та експлуатації цих винищувачів за різними програмами та групами у кількох країнах-учасницях Авіаційної коаліції
Про це повідомив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк, інформує RegioNews.
"Відзначу зусилля, які здійснюють партнери в межах Авіаційної коаліції щодо розвитку бойових спроможностей авіації ПС ЗС України. Кожна країна робить свій внесок", – заявив він.
За словами Павлюка, йдеться не лише про гарантії надання літаків, але також допомогу з боєприпасами та усім необхідним для ефективного захисту українського неба завдяки винищувачам F-16.
Він розповів, що наразі різні групи фахівців проходять тренування за різними програмами.
Так, молоді пілоти підвищують свій професійний рівень, здійснюючи учбові польоти за міжнародними процедурами у Великій Британії, щоб потім перейти до перенавчання на літаки F-16.
Досвідчені пілоти та наземний персонал проходять перенавчання на літаки F-16 в Данії та США.
Інші групи українських пілотів та авіаційного персоналу, які наразі підвищують рівень володіння спеціалізованою авіаційною англійською мовою у Великій Британії, Канаді, Польщі та США – найближчим часом приєднаються до програми перенавчання на літаки F-16.
Як відомо, до міжнародної коаліції щодо навчання українських авіаторів на літаках F-16, та зокрема передачі Україні цих винищувачів, увійшли Бельгія, Велика Британія, Данія, Греція, Нідерланди, Норвегія, Люксембург, Канада, Польща, Румунія, Сполучені Штати Америки, Чехія, Франція, Швеція.
Нагадаємо, у Міноборони України заявили про підготовку аеродромної інфраструктури для прийому багатоцільових винищувачів F-16.
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)