UA | RU
11 жовтня 2023, 14:33

В Україні суттєво подешевшав популярний овоч із борщового набору

фото: pixabay.com

На українському ринку спостерігається надлишок білокачанної капусти. Це змушує фермерів знижувати ціни на капусту

Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, передає RegioNews.

Аналітики вважають, що така негативна цінова динаміка є наслідком низького попиту на цей овоч. Покупці часто залишають незадоволені якістю капусти, оскільки зараз значна частка пропозиції складається з некондиційної продукції.

Так, станом на 10 жовтня, виробники продають білокачанну капусту в межах 4-6 грн/кг ($0,11-0,16/кг), що в середньому на 22% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Учасники ринку наголосили, що зараз попит на капусту досить низький – реалізовувати її господарствам вдається, в основному, за укладеними раніше договорами.

Зараз фермери продовжують активно прибирати капусту пізніх сортів, тому пропозиція на ринку збільшується, що тільки погіршує ситуацію в цьому сегменті.

Експерти додали, що зараз оптова ціна на білокачанну капусту на українському ринку вже в середньому на 46% нижча, ніж на початку жовтня минулого року.

Ключові гравці ринку не виключають подальшого зниження цін на капусту, оскільки її обсяги на ринку помітно перевищують попит на цей овоч.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що експерти прогнозують подорожчання хліба в Україні із жовтня поточного року. Виробники будуть змушені підвищити вартість популярного продукту через вагомі фактори.
21 лютого 2024
Експерт Віталій Кулик: Ми стоїмо на порозі великої політичної кризи
Політичний експерт, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик в інтерв'ю RegioNews розказав про те, коли Валерій Залужний наважиться піти у велику політику, чи можлив...
16 лютого 2024
Тарифне пекло для боржників: чому українцям, які не платять за "комуналку", не буде спокою
З нового року боржники за оплату житлово-комунальних послуг знову опинилися на гачку в компаній, що ці послуги надають. Відключення, пеня та навіть суд – ось що чекатиме на тих, хто звик споживати сві...
09 лютого 2024
Квиток у космос, годинники по мільйону гривень і сотні тисяч доларів "під подушкою": що декларують мери міст
Мери обласних центрів України показали свої декларації за 2022 рік. У більшості з них – просто шалені статки, серед яких є дорогі квартири, будинки та годинники, а родина одного з очільників міст узаг...
07 лютого 2024
Чи зможе Зеленський посадити Порошенка
Петро Порошенко незабаром може опинитися на лаві підсудних та отримати реальний термін. Його підозрюють у фінансуванні терористичних організацій та державній зраді, які в умовах воєнного часу є найтяж...