UA | RU
22 вересня 2022, 09:11

Відбувся великий обмін полоненими: понад 200 захисників України обміняли на Медведчука

Фото: Facebook

У рамках обміну полоненими між Україною та Росією було повернуто 215 наших військових, серед яких - 108 бійців "Азову". Росії повернули - кума Путіна Віктора Медведчука і 55 російських окупантів

Як повідомляє RegioNews, про це президент України Володимир Зеленський заявив у своєму відеозверненні.

"Ми повертаємо додому наших людей. Це однозначно перемога для нашої держави, для всього нашого суспільства. А головне – для 215 родин, які зможуть побачити своїх близьких у безпеці. Ми памʼятаємо про всіх наших людей і намагаємось врятувати кожного українця. У цьому сенс України, наша сутність, цим ми відрізняємось від ворога. Ми цінуємо кожне життя! І обовʼязково зробимо все, щоб врятувати усіх, хто перебуває в російському полоні", - повідомив Зеленський.

Вдалось повернути українських захисників, серед яких: "Герой України Євгеній Бова. Герой України Лев Пашко. Герой України Денис Прокопенко. Дмитро Козацький – знаменитий Орест, фотограф з "Азовсталі". Микола Кущ і Костянтин Нікітенко. Катерина Поліщук (Пташка), Марʼяна Мамонова, Валентина Зубко, Яна Шумовецька, Зоряна Репецька, Анастасія Черненька. Загалом 215 героїв".

Серед тих, кого звільнили, 108 бійців "Азову".

Так, вдалось обміняти 200 наших героїв на кума Путіна Віктора Медведчука, який вже дав покази слідству. А 5 героїв-командирів "Азовсталі" – на 55 російських полонених.

"Крім 200 воїнів ми повернули ще п'ятьох бойових командирів. За них довелося боротися найбільше. І найскладніше. Їм загрожували найстрашніше. П'ятеро супергероїв – в обмін на них ми віддали 55 тих, хто не заслуговує ні на жаль, ні на співчуття, ні на сльози. тих, хто воював проти України та тих, хто зрадив Україну, тих, хто нам з вами точно не потрібний", - заявив Зеленський.

Також серед звільнених військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби, ДССТ, а також двоє цивільних. З повним списком звільнених можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, 20 вересня відбулася чергова операція з передачі тіл загиблих воїнів. Україна повернула тіла 25 полеглих героїв.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram