UA | RU
02 червня 2021, 13:12

Абітурієнти з тимчасово непідконтрольних територій зможуть пройти підготовчі курси зі стипендією

Фото з відкритих джерел

Абітурієнти з окупованого Криму та ОРДЛО цьогоріч уперше завдяки ухваленому закону отримали можливість пройти в літні місяці підготовчі курси зі стипендією

Про це в програмі телеканалу "Дом" розповів народний депутат України, член комітету ВР з питань освіти нації Роман Грищук, передає RegioNews.

Для участі потрібно обрати один з 23 вишів, які проводитимуть підготовчі курси, подати документи. Абітурієнт буде жити на підконтрольній Україні території, отримувати стипендію під час навчання на курсах, жити в гуртожитку, — розповів Грищук.

За його словами, курси стартують з 29 червня, але подати документи можна вже зараз — через освітні центри "Донбас-Україна" і "Крим-Україна". Там порадять, який краще обрати університет, в якому найближчому до абітурієнта виші проводяться курси.

Це зроблено, щоб спростити процес початку студентського життя. Для дітей передбачена екскурсійна програма містом, де проводять підготовчі курси. Академічна частина важлива, але вона вторинна — найперше, це комунікація з університетом, майбутніми одногрупниками і тими, хто також проходить підготовчі курси, — зазначив депутат.

Він уточнив, цього року очікується, що курси відвідає 500-700 дітей, і наголосив, що кількість випускників з Криму та ОРДЛО, які бажають навчатися в Україні, росте щороку.

Вони (курси — ред.) спрямовані не так на цифру зростання, як на якість. Щоб діти більш підготовленими приходили на навчання 1 вересня. Але все-таки ми хочемо, щоб 500-750 дітей цього року пройшли підготовчі курси. А кількість дітей, які загалом будуть вступати до українських університетів, теж збільшилася. Щоб стало 2 500. Це велика цифра, враховуючи закриті КПВВ, правило одного в’їзду, і з огляду на пропагандистську роботу, яка здійснюється з іншого боку, — поінформував Грищук.

Він додав, що абітурієнтам з Криму та ОРДЛО, які вирішать проходити підготовчі курси в українських вишах, виплачуватимуть стипендію в розмірі двох прожиткових мінімумів — близько 4900 грн.

Стипендія виплачується щомісяця — в липні і серпні. Сума стипендії — два прожиткові мінімуми, це близько 4 900 грн на місяць. Учням потрібно буде отримати банківську картку, й університет буде нараховувати стипендію під час навчання на курсах, — пояснив депутат.

За його словами, держава платить за університет, який проводить ці підготовчі курси. За академічну складову, за проживання, та стипендію.

Абітурієнт ні за що не платить — він приїжджає, подає документи, вибирає університет для проходження курсів, отримує стипендію під час навчання, складає іспит і отримує сертифікат про закінчення підготовчих курсів. А 1 вересня йде вчитися, як звичайний студент, — уточнив нардеп.

За його інформацією, не виключається можливість подальшого розширення проєкту.

Важливо, що зараз представлені всі регіони — підготовчі курси проводяться у Львові, в Києві, Маріуполі, Сєвєродонецьку. Ми отримаємо зворотний зв’язок від слухачів цих курсів і наступного року, можливо, розширимо програму. Можливо, зробимо не двомісячні курси, а тривалі — щоб школяр міг у 9-10 класі проходити курси, а не тільки після випуску, — наголосив Грищук.

Як повідомлялося, цьогоріч у додатковій сесії ЗНО візьмуть участь близько 600 випускників з ОРДЛО. Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко повідомила, що цьогоріч додаткова сесія ЗНО стартує з 29 червня.

Раніше повідомлялося, що основна сесія ЗНО-2021 триватиме від 21 травня до 15 червня. Понад 13% її учасників – випускники минулих років.

23 листопада 2024
Що не так із Планом стійкості від Зеленського
На тисячний день повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді План стійкості. План охоплює фактично всі сфери життя держави та суспільства, формулює...
22 листопада 2024
Кількість українців, готових погоджуватися на "поганий мир", збільшується — соціолог
Які проблеми сьогодення найбільше турбують українців, на які сценарії закінчення війни готові більшість громадян, чи вбачають жителі країни демографічну кризу та чи впливає на бажання перемогти відклю...
21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
ССО працюють на Курщині: 10 окупантів ліквідували та ще трьох полонили
25 листопада 2024, 05:45
Жителька Миколаєва знайшла на лавці біля дому гранату: боєприпас виявився муляжем
25 листопада 2024, 05:14
Партизани "засвітили" базу ППО росіян в окупованому Криму
25 листопада 2024, 04:25
Рятувальники у Запоріжжі витягли автівку, яка застрягла у багнюці
25 листопада 2024, 03:49
Близько 10 тисяч солдат: у ЗСУ порахували втрати росіян за тиждень
25 листопада 2024, 03:00
Фонд держмайна не знайшов покупця на держпакет акцій у НПЗ Коломойського на Прикарпатті
25 листопада 2024, 02:11
На Луганщині українські бомбери знищили техніку та піхоту росіян
25 листопада 2024, 01:43
У Ковелі на Волині сталася масова бійка зі стріляниною за участі правоохоронців
25 листопада 2024, 01:21
Нічна атака Shahed на Запоріжжя: поранення дістала дитина
25 листопада 2024, 01:15
Захисники Харківщини завдали нищівних ударів по бліндажах і укриттях окупантів
25 листопада 2024, 00:45