UA | RU
22 вересня 2023, 14:46

Антисанітарія та погане харчування: омбудсман розповів про жахливі умови в лікарні на Прикарпатті

фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Працівники Офісу Омбудсмана відвідали паліативно-хоспісне відділення КНП "Яблунівська районна лікарня" в Івано-Франківській області. Вони виявили низку порушень.

Про це повідомляє омбудсман України Дмитро Лубінець, передає RegioNews.

У відділенні, яке розраховане на 15 місць, перебував 21 пацієнт, з них четверо — внутрішньо переміщені особи. В Офісі омбудсмана розповіли, що більшість з них — ліжкові хворі, малорухомі та потребують цілодобового догляду.

Під час здійснення перевірки закладу були виявлені такі порушення: відсутність кнопок виклику медичного персоналу, належного меблювання, радіоприймачів та телевізорів для доступу до інформації.

Нагляд за пацієнтами здійснювався також з низкою порушень. Люди не були забезпечені в необхідній кількості засобами догляду, особистої гігієни та засобами реабілітації.

Тяжкохворі скаржилися на наявність болю, придбання ліків за власні кошти, недостатнє й неякісне харчування.

Деякі з пацієнтів у цьому відділенні перебувають протягом декількох років. Вони не пригадують, коли востаннє були на вулиці на свіжому повітрі.

До того ж люди віддають частину власних коштів у відділення.

"Це благодійні внески, які використовуються на придбання мийних засобів та засобів для прання й прибирання, для збору сміття, придбання лампочок, фіранок на вікна, кранів для умивальників, змішувачів, побутової техніки тощо", — пояснили медичні працівники.

В Офісі омбудсмана наголосили, що Яблунівська лікарня не включена до спроможної мережі закладів охорони здоров’я відповідного госпітального округу.

"За результатами відвідування готується звіт та листи реагування, які будуть скеровані до уповноважених органів управління та контролю та об’єкта моніторингу", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше на території приватного закладу в села Трояни, яким опікується ГО "Всеукраїнський рух" Будинок Милосердя", виявили кричущі порушення прав людини.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 лютого 2026
Нове життя українського села: як його бачать люди, які пережили жахи війни
Нещодавно президент Володимир Зеленський підняв питання про необхідність розвитку українських сіл: будівництво інфраструктури, інвестиції. На відміну від влади, жителі регіонів говорять про реальну си...
18 лютого 2026
Франківськ як маркер. Чому євроінтеграція буксує на рівні мерій
Екологічна ситуація у Івано-Франківську погіршується, а місцева влада знову говорить про будівництво храмів
16 лютого 2026
Між Трампом і Києвом: яким буде стратегічний вибір Європи
У Мюнхені обговорили місце України в новій архітектурі європейської безпеки
13 лютого 2026
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
Третє місто Кропивниччини залишилося без мера, якого спочатку через суд поновили на посаді, а потім мобілізували до армії, як він сам говорить, у якості помсти