UA | RU
02 квітня 2025, 12:32

Фатальний борг: у Кам'янському місцевий житель убив колишнього заступника мера

фото: Інформатор

Правоохоронці висунули підозру мешканцю Дніпропетровської області у справі про вбивство колишнього віцемера Кам’янського Олександра Плахотніка

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора,передає RegioNews.

Зазначається, що під час слідчих дій у зловмисника вилучили зброю та боєприпаси.

За даними слідства, підозрюваний протягом кількох місяців стежив за Плахотніком та збирав інформацію про його пересування.

У п'ятницю, 28 березня, він прибув до місця проживання жертви, після чого здійснив щонайменше 10 пострілів із вогнепальної зброї. Від отриманих поранень Плахотнік загинув на місці. Після цього нападник втік.

Підозрюваному висунуто обвинувачення за статтями:

  • п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство з корисливих мотивів);
  • ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю).

Що відомо про Олександра Плахотніка

Олександр Плахотнік народився 4 квітня 1975 року у місті Дніпродзержинськ (сьогодні Кам'янське).

Він обіймав посаду генерального директора КП "Міськводоканал" Кам’янської міської ради та був активним членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Із 2015 року працював заступником мера міста Кам'янське.

У політичних і громадських колах Плахотнік відзначався як основний фінансовий донор Дніпропетровського осередку партії "Батьківщина" в останні роки. Його дружина, Олена Плахотнік, працює депутаткою обласної ради та водночас очолює місцеву організацію цієї партії.

У 2014 році Олександр намагався балотуватися до Верховної Ради від мажоритарного округу, однак вибори програв. Раніше він працював помічником народної депутатки Олександри Кужель.

У липні 2018 року Плахотнік заснував благодійну організацію "Благодійний фонд О. Плахотніка "Рідна Батьківщина".

За даними ЗМІ, Плахотніка пов’язують із співпрацею з братами Дубінськими, яких фігурантами гучних корупційних скандалів.

Нагадаємо, рано вранці 28 березня під Кам'янським на Дніпропетровщині на узбіччі дороги виявили тіло чоловіка. Під час попереднього огляду на його тілі зафіксували вогнепальне поранення в районі голови.

Поліція розпочала кримінальне провадження за пунктом 11 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України, що передбачає умисне вбивство.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
Вогонь охопив 1200 гектарів: у Зоні відчуження на Київщині вирує масштабна лісова пожежа
10 травня 2026, 12:14
На Дніпропетровщині росіяни дроном атакували пожежну машину, є поранений
10 травня 2026, 11:57
У Харкові викрили дует "закладчиків": вилучено понад 300 згортків із психотропами
10 травня 2026, 11:37
Російський дрон атакував цивільне авто на Сумщині: є поранений
10 травня 2026, 11:14
Стрілянина у Черкасах: чоловік відкрив вогонь по дітях через бузок
10 травня 2026, 10:57
У Львові затримали зловмисника, який взяв у заручниці дитину: деталі
10 травня 2026, 10:41
Росія атакувала Україну 27 дронами: серед "шахедів" виявили "Гербери" та "Пародії"
10 травня 2026, 10:10
На Волині судили агента РФ, який "звітував" росіянам про військові об'єкти Польщі
09 травня 2026, 22:45
Стрілянина біля ТЦК в Закарпатті: в ТЦК зробили заяву
09 травня 2026, 22:15
На Житомирщині продовжує горіти заповідник
09 травня 2026, 21:50