UA | RU
17 квітня 2024, 17:15

"Слуга народу" направила 180 млн грн на закупівлю РЕБ для ЗСУ – Олена Шуляк

Партія "Слуга народу" перерахувала 180 млн грн на ЗСУ через платформу UNITED24, створення якої ініціював Президент України Володимир Зеленський. За ці кошти закуплять 2 000 засобів РЕБ проти російських дронів

Про це повідомила голова партії "Слуга народу", народний депутат Олена Шуляк.

Президент Володимир Зеленський назвав протидію російським дронам одним із ключових завдань цієї війни. Він поставив завдання прикрити РЕБами весь фронт, адже військові – це найцінніше, що в нас є.

"Що таке системи РЕБ для української армії? Це насамперед десятки тисяч врятованих життів наших воїнів, це збереження техніки та боєприпасів, це прикриття і захист. Вони вправно "глушать" та приземляють ворожі FPV-безпілотники, знижують ефективність ворожої розвідки та ускладнюють наступи ворогу. Саме тому "Слуга народу" перерахувала 180 млн грн для підтримки ЗСУ. Це вже вдруге партія "Слуга народу" направляє кошти на армію. Наприклад, торік 130 млн грн були виділені на купівлю ПТРК "Стугна-П", – зазначила Олена Шуляк і додала, що за два воєнні роки партія "СН" уже направила на підтримку Сил оборони України загалом щонайменше 310 млн грн.

Нардеп додає, що всі закуплені РЕБи – українського виробництва. Вони вже адаптовані до реалій та протестовані нашими військовими на передовій. Тому виробники мають можливість отримати відгуки безпосередньо з фронту й оперативно модифікувати розробки.

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що більшу частину закупленого РЕБу Генштаб уже розподілив та передав військовим на найгарячіші ділянки фронту.

"До повномасштабної війни в Україні не було жодної розробки РЕБу ближньої дії. Завдяки системній роботі (кластеру для розвитку військових технологій – ред.) Brave1 ця сфера почала розвиватися, і вже сьогодні є десятки технологічних рішень, які держава може купувати для фронту. (…) Дякую партії "Слуга народу", яка передала кошти на цю закупівлю", – зазначив віцепрем’єр.

На гроші, акумульовані фандрейзинговою платформою UNITED24, ініційованою Президентом України Володимиром Зеленським, держава почала активно закуповувати засоби РЕБ ближнього радіусу й передавати їх у підрозділи. Це стало можливим завдяки спільній роботі команди Мінцифри, Brave1, Міноборони та Генштабу.

"Немає жодної політичної сили, яка могла б самостійно перемогти ворога. На початку війни Володимир Зеленський сказав, що є лише одна політична партія, яка може перемогти, – це Народ України. "Слуга народу" діє саме за цієї логікою й спрямовує максимум зусиль заради збереження української держави, народу та для перемоги України", – резюмувала Олена Шуляк.

Читайте також: Шуляк розповіла, як ринок будматеріалів здатен перезапустити економіку

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
11 грудня 2025
Вибори та війна. Навіщо Зеленський пообіцяв Трампу
Президент України фактично перекреслив усі вимоги американського колеги про вибори, і це добре
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
Понад 660 тисяч ФОПів потраплять під 20% ПДВ – законопроєкт Мінфіну
18 грудня 2025, 19:41
На Рівненщині суд виніс вирок 44-річному чоловіку за незаконне зберігання боєприпасів
18 грудня 2025, 19:28
РФ масово б’є по мостах на Одещині: яку ціль переслідує ворог
18 грудня 2025, 19:02
19 грудня світло відключатимуть у більшості регіонів, – Укренерго
18 грудня 2025, 18:55
Понад 50 атак за день: Нікопольщина потерпала від ударів FPV-дронів і артилерії
18 грудня 2025, 18:46
На фронті загинув екіпаж українського Мі-24
18 грудня 2025, 18:40
На Житомирщині озброєний ножем попутник пограбував й залишив водія без авто
18 грудня 2025, 18:29
На Запоріжжі російський дрон влучив у авто поліції
18 грудня 2025, 18:15
Одна з причин вдалого просування ворога на багатьох ділянках фронту – відсутність аеророзвідки
18 грудня 2025, 18:11
Затримано двох підозрюваних за вбивство 21-річного українця у Відні
18 грудня 2025, 18:10