UA | RU
10 жовтня 2020, 13:44 7

Місцеві вибори: Уряд визначив критерії доступності дільниць для осіб з інвалідністю

Вибори в Україні призначені на 25 жовтня
Вибори в Україні призначені на 25 жовтня
Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів затвердив критерії доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень для виборчих дільниць. КМУ підтримав відповідний проєкт постанови.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства розвитку громад і територій, передає RegioNews.

"Ці критерії дозволять забезпечити доступність і інклюзивність виборчого процесу, отже, сприятимуть дотриманню виборчих прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення", - зазначено в повідомленні.

Постанова передбачає облаштування не далі 50 метрів від виборчої дільниці безкоштовних паркомісць, встановлення пандусів або підйомних пристроїв, обладнання шляхів руху до будівлі і приміщень виборчих дільниць засобами орієнтування та інформаційної підтримки.

Відповідно до критеріїв, пішохідні доріжки, тротуари і пандуси повинні бути рівними і без бордюрів, які можуть перешкоджати пересуванню на кріслах колісних або на милицях.

Також, згідно з документом, дверні прорізи приміщень повинні бути без порогів і перепадів висоти підлоги, ширина дверних прорізів і відкритих отворів в стіні, а також виходів з приміщень виборчих дільниць на сходову клітку повинна становити не менше 90 см.

Якщо ж приміщення неможливо повністю пристосувати для маломобільних груп населення, місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування повинні забезпечити безперешкодний доступ до таких приміщень.

Нагадаємо, раніше ОПОРА показала українцям, як правильно заповнювати бюлетені на місцевих виборах.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews