UA | RU
22 вересня 2020, 09:29 9

Миру на Донбасі можна досягти ще до кінця року - Фокін

Вибори в такому випадку можуть відбутися вже навесні
Вибори в такому випадку можуть відбутися вже навесні
Фото: з відкритих джерел

Перший заступник голови української делегації в ТКГ Вітольд Фокін вважає неприйнятною відмову влади від проведення виборів у тих районах Донбасу, які перебувають під контролем держави. На його думку, миру на Донбасі можна досягти до кінця поточного року, а вибори призначити на весну.

Як передає RegioNews, про це він розповів в інтерв'ю "Українському радіо".

Я переконаний, що за наявності політичної волі, при наявності закону про заборону пропаганди війни, світ на Донбасі може бути встановлений задовго до кінця поточного року. Я не бачу тупикових пропозицій або положень. Це придумується спеціально, щоб зірвати процес", - сказав Фокін.

При цьому він вважає неприйнятною відмову влади від проведення виборів у тих районах Донбасу, які знаходяться під контролем української держави. Адже при цьому можливості використовувати конституційне право позбавлені по півмільйона громадян.

"На мій погляд, Верховна Рада могла б досягти своєї мети дуже легко, якщо б просто написала в постанові, що 25 жовтня проводяться вибори по всіх областях і районах, а в окремих підконтрольних районах Донбасу провести вибори умовно 25 березня. Відпали б усі спроби виявити претензії до України. Наші цього не зробили, просто викинули їх. У кращому випадку сказали, що зробимо це навесні", - поскаржився Фокін.

Фокін також повністю згоден з тим, що перш ніж проводити вибори, потрібно забезпечити безпеку на Донбасі. Яким чином - вирішувати керівництву країни. Як один із засобів, перший заступник голови української делегації в ТКГ пропонує використовувати мандат Ради безпеки ООН і створити на цих територіях тимчасовий міжнародний уряд.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, при яких умовах Фокін піде з ТКГ.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews