UA | RU
26 серпня 2020, 18:56 5260

Справа на 56 мільйонів. Суддя Підпалий визнав фальшивий підпис справжнім, - ЗМІ

На думку журналістів, рішення судді В'ячеслава Підпалого створює небезпечний прецедент
На думку журналістів, рішення судді В'ячеслава Підпалого створює небезпечний прецедент

Суддя Печерського суду В'ячеслав Підпалий зобов'язав відповідача виплатити позивачу понад 56 млн грн за фальшивим договором позики.

Про це пише РБК-Україна в статті "Небезпечний прецедент: як Печерський суд порушує права українців".

20 серпня в Печерському суді розглядався, здавалося б, нічим не примітний цивільний спір про договір позики. У підсумку слідчий суддя В'ячеслав Підпалий зобов'язав відповідача виплатити позивачу понад 56 млн грн - майже 51,6 млн самого боргу по позиці, 4,9 млн відсотків і ще 8 тис. грн судового збору", - пише видання.

На думку журналістів, рішення судді В'ячеслава Підпалого створює небезпечний прецедент, тому що підпис відповідача під даним договором позики, з великою часткою ймовірності, виявився підробленим, що встановили одночасно три експертизи - МВС (Київський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр), СБУ (Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз) і Мін'юст (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз).

Ніхто з українських громадян не застрахований від того, що на нього якісь шахраї не оформили підроблений договір про позику, а потім через якийсь час не зобов'яжуть його в судовому порядку виплатити їм багатомільйонну суму грошей. Примітно, що дана схема сама по собі досить варіативна - вимоги можуть стосуватися і особистої нерухомості громадян, їх власних транспортних засобів і іншого цінного майна", - пише РБК-Україна.

За інформацією РБК-Україна, колегія адвокатів України також стурбована цією ситуацією, і готує відповідне звернення на ім'я президента Володимира Зеленського, де вердикт судді В'ячеслава Підпалого буде названий, як мінімум, небезпечним прецедентом для всього українського правосуддя, а як максимум, юридичне професійне співтовариство країни закличе владу відреагувати на дії суду в і так занадто корупціогенній судовій сфері.

Нагадаємо, суддя В'ячеслав Підпалий відомий тим, що знімав арешти з рахунків втікачів чиновників часів Януковича, допоміг Ігорю Коломойському розірвати договір особистої поруки по Приватбанку перед НБУ, а також дозволив Генпрокуратурі отримувати інформацію про телефонні трафіки двох відомих журналісток: Наталії Седлецької з програми "Схеми" і Христини Бердинських з видання "Новое время".


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram