UA | RU
07 травня 2020, 18:31 38

Колишнє керівництво Податкової служби підозрюють у "кришуванні" конвертцентрів

За версією слідства, до оборудки також причетні керівники територіальних управлінь
За версією слідства, до оборудки також причетні керівники територіальних управлінь
СБУ

Служба безпеки України підозрює колишнє керівництво Державної податкової служби в організації механізму з незаконного формування податкового кредиту на мільярди гривень.

Про це RegioNews повідомили у пресслужбі СБУ.

Так, співробітники Служби безпеки встановили, що протягом 2019-2020 років чиновниками у змові з організаторами транзитно-конвертаційних груп була створена схема із незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

Окрім того, встановлено факти несанкціонованого втручання у роботу електронних баз даних податкової у тому числі шляхом внесення змін до алгоритму автоматичної перевірки податкових накладних в Єдиному реєстрі низки суб’єктів господарської діяльності (СГД) із ознаками "ризиковості" (фіктивності).

Таким чином, за даними СБУ, дії посадовців призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також легалізації коштів, одержаних протиправним шляхом.

Зазначається, що обшуки проходили у різних регіонах України за місцями роботи та проживання фігурантів, у тому числі у колишнього керівника ДПС. Всього провели понад 100 обшуків.

Повідомляється, що також заблоковані банківські рахунки суб’єктів господарської діяльності, задіяних у протиправній схемі.

Як раніше писали, колишній голова Державної податкової служби України Сергій Верланов повідомив, що представники СБУ провели обшуки в квартирі, в якій він проживає з дружиною і дочкою.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram