UA | RU
05 травня 2020, 17:11 23

Офіс генпрокурора планує розпочати нову процедуру екстрадиції Януковича

Це стало можливим завдяки рішенню суду про заочний арешт колишнього президента України
Це стало можливим завдяки рішенню суду про заочний арешт колишнього президента України
news-cloud.net

Рішення суду про заочне взяття під варту колишнього президента України Віктора Януковича у справі про узурпацію влади, дозволяє розпочати процедуру його эстрадиції. У кримінальному провадженні розслідуються обставини вересня - жовтня 2010 року, коли Янукович незаконно збільшив обсяг владних повноважень як президента України.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора, передає RegioNews.

Зокрема, ці владні повноваження ставилися до повноважень законодавчої і виконавчої влади. Внаслідок повернення неконституційним шляхом дії Конституції України від 28 червня 1996 року, в яку Законом України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року №2222-IV були внесені зміни.

Зазначене рішення суду дає право стороні обвинувачення почати відносно Януковича процедуру екстрадиції". - йдеться у повідомленні.

Також прокурори будуть звертатися до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia).

Захист екс-президента планує оскаржити це рішення, тому що, на їх думку, справа ґрунтується "на сфабрикованих прокуратурою матеріалах і є незаконним".

Також захист Януковича всі звинувачення відкидає і каже, що владу узурпував не він, а президент Петро Порошенко, при якому прокуратура сфальсифікувала цю справу проти нього.

Нагадаємо, Янукович втік до Росії в 2014 році і досі перебуває там.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook