UA | RU
08 квітня 2020, 17:53

Люди Чернишова в КОДА заблокували купівлю апаратів ШВЛ

У Київській області хворі коронавірусом другий тиждень чекають нові апарати штучної вентиляції легенів, а медики залишаються без належного захисту через те, що в ОДА застопорили закупівлю необхідної медтехніки
У Київській області хворі коронавірусом другий тиждень чекають нові апарати штучної вентиляції легенів, а медики залишаються без належного захисту через те, що в ОДА застопорили закупівлю необхідної медтехніки
Фото: stock.adobe.com

Про це пише RegioNews, посилаючись на видання "Чесно".

Зокрема, блокує покупку апаратів директор Департаменту охорони здоров'я Київської ОДА Максим Іонов, якого призначили на посаду за часів попереднього голови ОДА Олексія Чернишова (глава Міністерства розвитку громад і територій - ред.).

Він навіть написав доповідну в ОПУ за підсумками перевірок про те, що існують ризики неефективного використання бюджетних коштів в результаті закупівель 46 апаратів ШВЛ, двох лабораторій для проведення ПЛР-досліджень, масок і захисних костюмів на суму понад 58 мільйонів гривень з 76 мільйонів, які виділила облрада.

За його словами, ОДА замовила апарати ШВЛ у фірми ТОВ "Компанія Елдімед", яка, не має офісу і протягом декількох років свого існування провела закупівлі на загальну суму 2 млн грн, а термін поставки апаратури визначили до кінця 2020 року.

Як розповів Іонов, в.о. голови КОДА Василь Володін та профільний заступник Олег Торкунов (в ОДА їх привів в грудні 2019 року колишній її голова Олексій Чернишов - ред.) поінформовані про наслідки, але однаково наполягають на підписанні договорів на закупівлі з боку ДОЗ.

Видання пише, що такі ціни на апарати не є порушенням закону, але не виключено, що це може бути попередньою домовленістю між КОДА та фірмою, яка подаватиме пропозицію. Також під час переговорних процедур замовник може попросити про зниження вартості товарів або послуг, і зазвичай, якщо більша кількість товарів закуповується, то нижчою є ціна за одиницю.

За словами Іонова, він не збирається підписувати договір по ряду причин. Зокрема, крім неіснуючої адреси компанії, є ризик завищення цін на апарати ШВЛ і занадто пізньої поставки товарів через те, що дата виконання замовлення вказана 31 грудня 2020 року.

Тому, він не хоче бути відповідальним за факти корупції, якщо вони будуть доведені, так як вся відповідальність саме на тому, хто підписав договір, а не на керівниках.

Також Іонов пропонував повторно провести тендери та дати можливість іншим учасникам подати свої пропозиції, але Володін йому сказав, "що він уже відзвітував президенту, що процес закупівель запущено й усе необхідне от-от буде в лікарнях". І на додаток 7 квітня відрекомендував в допомогу свого радника з питань закупівель для медзакладів Аллу Арешкович, яку пов'язують з групою Ігоря Коломойського, а призначення в КОДА особисто лобіював нардеп з групи олігарха Олександр Дубинський.

Як пише "Чесно", про те, що Арешкович протеже Дубинського писав і ексглава КОДА Бно-Айріян, якого звільнили зі скандалом завдяки людям Коломойського, щоб призначити Чернишова.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram