UA | RU
03 листопада 2023, 14:02

У Львові вирішили демонтувати пам'ятник радянській космонавтці Валентині Терешковій

фото: facebook.com/andriy.moskalenko

У Львові демонтують пам’ятник першій у світі жінці-космонавтці, російській діячці Валентині Терешковій, який розміщений на вул. Виговського

Про це повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, передає RegioNews.

"Деколонізація. Памʼятник на вул. Виговського (більш знаний як памʼятник Терешковій) буде демонтовано", – розповів Москаленко.

З його слів, мерія завершує підготовку всіх документів для проведення робіт. Демонтаж планують провести найближчим часом.

У Львові пам'ятник першій космонавтці встановили в 1960-х роках на вулиці, названій іменем Валентини Терешкової. На початку 90-х вулицю перейменували на Виговського. Пам’ятник залишився анонімний, без напису.

86-річна російська політична діячка Валентина Тершкова раніше була депутаткою Верховної Ради СРСР та держдуми РФ. Вона є ініціаторкою поправок до конституції РФ, що дозволяють чинному президенту Володимиру Путіну ще двічі висуватися на пост глави держави. Підтримала війну проти України, голосувала за анексію Криму, також підтримала війну в Сирії.

Варто зазначити, що у 2015 році чиновники російського міста Ярославль, звідки походить Терешкова, зверталися до міського голови Львова про те, щоб забрати пам’ятник на батьківщину.

Нагадаємо, у Запоріжжі 31 жовтня закінчили демонтаж залишків бюста російського письменника Олександра Пушкіна.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
У Миколаєві шахрайка видурила у 89-річної жінки гроші під виглядом обміну купюр
05 грудня 2025, 10:29
Скороход підтвердила обшуки у помешканні: назвала це "тиском на опозицію"
05 грудня 2025, 10:13
Атаки по енергетиці України: знеструмлені споживачі в чотирьох областях
05 грудня 2025, 09:59
"Примари" ГУР за два тижні знищили вісім об'єктів окупантів у Криму
05 грудня 2025, 09:53
На Закарпатті митники зупинили ввезення "благодійних" сигарет на 3,5 млн грн
05 грудня 2025, 09:45
На Прикарпатті чоловік випав із вікна багатоповерхівки
05 грудня 2025, 09:38
Сили ППО вночі знешкодили 80 російських безпілотників: є влучання на 13 локаціях
05 грудня 2025, 09:29
На Вінниччині витягли тіло людини з шестиметрової глибини річки
05 грудня 2025, 09:14
У нардепки Скороход проходять обшуки: підозра в хабарі – джерела УП
05 грудня 2025, 09:09
У Києві на Хрещатику боєць ММА побив перехожого до втрати свідомості
05 грудня 2025, 08:55