UA | RU
30 серпня 2024, 14:41

У Києві викрили масштабну схему розкрадання коштів на ремонті тунелів метро

фото: прокуратура

Правоохоронці повідомили про підозру будівельному підрядникові у заволодінні 60 млн гривень на капітальний ремонт тунелів Святошинсько-Броварської лінії метро

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Київську міську прокуратуру.

Слідчі з'ясували, що приватне будівельне товариство, зареєстроване в Одесі, уклало договір з КП "Київський метрополітен" на капітальний ремонт тунелів Святошинсько-Броварської лінії метро у період 2022-2023 років.

У прокуратурі зазначають, що на цей договір було накладено гриф "для службового користування", щоб таким чином провести закупівлю послуг без публічної процедури. Зокрема, засекреченим виявився договір на заміну кабелю на загальну суму більш ніж 100 млн гривень.

"Генпідрядник, розуміючи, що про умови договору приховані, вніс в акти виконаних робіт завідомо завищені ціни на поставлену кабельно-провідникову продукцію", - йдеться у повідомленні.

У рамках розслідування уже провели товарознавчу та економічну експертизи, які встановили завищення вартості поставлених кабелів на понад 60 млн грн. Підряднику повідомили про підозру у заволодінні бюджетними коштами, в особливо великих розмірах.

У відомстві зауважили, що про цей епізод капітального ремонту столичного метрополітену розповідали журналісти Bihus.Info. Також зазначається, що правоохоронці перевіряють і інші факти, озвучені у розслідуванні журналістів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві будівельники завершують відновлювальні роботи на перегоні між станціями метро "Деміївська" – "Либідська". Ремонт тунелю на синій гілці столичного метрополітену триває цілодобово.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
Буданов спрогнозував дату закінчення війни в Україні
27 грудня 2025, 18:18
РФ знову атакували газову та енергетичну інфраструктуру України
27 грудня 2025, 17:59
Синоптики попереджають про різке погіршення погоди в Україні
27 грудня 2025, 15:32
В Україні знімають командирів відразу двох бригад: названа причина
27 грудня 2025, 15:07
У Києві суттєво зросла кількість постраждалих через російську атаку
27 грудня 2025, 14:34
Співробітники держохорони заважають працювати детективам НАБУ в Раді
27 грудня 2025, 14:05
Росіяни намагаються витіснити українських військових із Купʼянська
27 грудня 2025, 13:53
Зеленський вилетів до США на переговори із Трампом
27 грудня 2025, 13:35
В Україні викрили організовану злочинну групу, до складу якої входили народні депутати
27 грудня 2025, 12:46
У Києві внаслідок атаки РФ пошкоджена будівля одного із міністерств
27 грудня 2025, 12:41