UA | RU
06 серпня 2024, 15:01

У Києві затримали чотирьох працівників "Укрзалізниці" — брали хабарі за допуск до вантажних вагонів

фото: прокуратура

Правоохоронці повідомили про підозру заступнику керівника «Відомчої воєнізованої охорони» АТ «Укрзалізниця» та трьом його спільникам. За даними слідства, чиновники вимагали грошей за допуск сторонніх осіб до вантажних вагонів

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Київську міську прокуратуру.

Як розповіли у прокуратурі, посадовець за попередньою змовою з групою своїх підлеглих вимагав гроші за допуск сторонніх осіб до вантажних вагонів та непритягнення до відповідальності осіб, які незаконно проникли на територію, що перебуває під охороною.



Загалом правоохоронці задокументували чотири випадки, коли підозрювані отримали кошти за пропуск сторонніх осіб на територію, яку мали б охороняти. Йдеться про суму у 134 000 грн. Фігуранта затримали на гарячому під час отримання коштів.

У поліції повідомили, що посадовці налагодили корупційну схему вимагання та одержання грошей з підприємців.

"Чиновники створювали штучні перешкоди, під час здійснення господарської діяльності, а коли роботи зупинялися – пропонували за гроші розв'язати питання та відновити надання послуг. Упродовж двох місяців, фігуранти змогли отримати понад 130 тисяч гривень у якості неправомірної вигоди", - йдеться у повідомленні.

Чотирьом працівникам підприємства повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України - одержання хабаря у великому розмірі або службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням хабаря. Це порушення карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Наразі суд уже обрав запобіжний захід заступнику начальника філії у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Інших підозрюваних відправили під домашній арешт.

Також вирішується питання про відсторонення підозрюваних співробітників від виконання посадових обов’язків.

Нагадаємо, раніше на Одещині затримали російського диверсанта, який намагався спалити трансформатори Укрзалізниці.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Переписувалась із фсб-шником: жителька Краматорська "зливала" росіянам дані ЗСУ
05 грудня 2025, 12:30
Україна повернула ще 18 дітей з окупації, наймолодшому – лише 2 роки
05 грудня 2025, 12:15
На Київщині невідомі розкидали отруту для собак – поліція шукає причетних
05 грудня 2025, 11:58
Стало відомо, хто є основним претендентом на посаду очільника Офісу Президента
05 грудня 2025, 11:50
Офіційно: співак Тарас Тополя подав позов про розлучення з дружиною
05 грудня 2025, 11:45
Житель Київщини зберігав у себе вдома боєприпаси та наркотики
05 грудня 2025, 11:42
Український плавець оновив 22-річний національний рекорд на дистанції 100 м батерфляєм
05 грудня 2025, 11:36
На Тернопільщині жінку ошукали через фейкову "зимову підтримку" на 26 тисяч грн
05 грудня 2025, 11:15
На Львівщині в ДТП травмувався 14-річний мотоцикліст
05 грудня 2025, 10:52
У Миколаєві 20-річний киянин намагався підірвати авто із українськими військовими
05 грудня 2025, 10:34