UA | RU
21 липня 2024, 19:32

НАБУ завершило розслідування ще однієї корупційної справи щодо столичного депутата-втікача Трубіцина

фото: dsnews.ua

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідувати ще одну справу депутата Київської міської ради від "Слуги народу" Владислава Трубіцина, який незаконно виїхав з України. За даними слідства, він просив надати хабар за призначення заступника директора комунального підприємства "Житній ринок"

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на "Центр протидії корупції".

Прес-служби антикорупційних органів у своїх повідомленнях не зазначають прізвище політика, однак, за даними ЦПК, йдеться саме про Трубіцина.

"18 липня 2024 року прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно депутата Київської міської ради (голови однієї з постійних комісій Київради), якого викрито на одержанні 1,39 млн гривень неправомірної вигоди. Наразі детективами НАБУ відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення", – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, у лютому-березні 2021 року Трубіцин, який був головою комісії з питань підприємництва, висловив прохання надати хабар за призначення на керівну посаду в КП "Житній ринок".

Судячи з записів НАБУ, Трубіцин заявляв, що має вплив на кадрову політику в КМДА. За сприяння в призначенні начебто просив "три риби", тобто 30 тисяч доларів. "Співбесіду", під час якої озвучили бачення подальшої діяльності Житнього ринку, депутат провів в одному із книжкових магазинів Києва.

"Цікаво, що у ЗМІ Трубіцина називали одним із найбільших в Україні дилерів рідкісних та антикварних книг. Також він активно підтримував київський музей Булгакова", - зазначає ЦПК.

Нагадаємо, Владислав Трубіцин залишив Україну у травні 2023 року через пункт пропуску Рава-Руська. Пересувався він власним автомобілем Mercedes-Benz S-Class S600.

Як встановили журналісти проекту "Схеми", виїхати колишньому депутату вдалося на підставі листа від Головного управління розвідки. У ГУР підтвердили цю інформацію, проте уточнили, що надали Трубіцину такий лист "на прохання іншої структури". Згодом ЗМІ з'ясували, що про виїзд екс-депутата за кордон клопотали в Силах спецоперацій ЗСУ, яких депутат нібито пообіцяв забезпечити спецобладнанням.

Трубіцина підозрюють в отриманні 1,4 млн грн хабаря за вирішення питань щодо розміщення МАФів у Києві. Наразі він оголошений у міжнародний розшук та позбавлений мандата депутата.

Однією із ключових фігур у всіх схемах Трубіцина, схоже, також був його давній соратник, голова Оболонської РДА Кирило Фесик. Як раніше розповів виданню RegioNews один із київських підприємців, обидва чиновники спільно використовували свої повноваження, щоб отримувати "додатковий прибуток" від місцевого бізнесу. В Київраді навіть зверталися до президента із проханням перевірити компетентність Кирила Фесика на посаді голови РДА.

Після низки корупційних скандалів Фесик вийшов зі списку засновників та власників благодійного фонду "Рідна Оболонь", який вони свого часу заснували із Трубіциним. Фонд змінив свою назву та адресу реєстрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат-хабарник Трубіцин спільно з головою Оболонської ДРА Фесиком "доять" приватний бізнес району?

16 вересня 2024
МВС планує запровадити тотальний відеонагляд: чи варто хвилюватися українцям
До порядку денного Верховної Ради було включено законопроєкт про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки. У суспільстві це вже викликало певний резонанс, оскільки, мовляв, усі громадяни...
13 вересня 2024
Справа ексголови ОДА Резніченка може потопити кураторів "Велбуду" Тимошенка та Голика
НАБУ оголосило підозру колишньому голові Дніпропетровської ОДА Валентину Резніченку. Слідство вважає його причетним до масштабного розкрадання на дорожньому будівництві. Поки що він найвища посадова о...
09 вересня 2024
Хто такий Віктор Микита, та як зміниться регіональна політика ОП після його призначення
У рамках повного перезавантаження виконавчої та президентської вертикалі влади новим заступником керівника Офісу президента відповідальним за регіональну політику став Віктор Микита. На цю посаду він ...
05 вересня 2024
Путін демонстративно зневажає міжнародне правосуддя, але Україна отримала серйозний інструмент, щоб притягнути Росію до відповідальності
Володимир Путін вчергове показав, у що він ставить сучасну міжнародну систему – цього разу такий її важливий елемент як Міжнародний кримінальний суд. Візит російського диктатора до Монголії мав би зак...