UA | RU
21 липня 2024, 16:01

Кличко відреагував на незаконне знесення садиби Зеленських у Києві

фото: Офіс генпрокурора

Міський голова Києва назвав знесення садиби Зеленських, історичної будівлі у центральній частині міста, "цинічною провокацією"

Відповідне повідомлення з'явилося на сторінках Кличка у соцмережах, передає RegioNews.

"Несанкціоноване знесення садиби Зеленських вважаю цинічною провокацією. Особливо за кілька днів після того, як до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА надійшов пакет доопрацьованої облікової документації щодо присвоєння будівлі на вул. Олександра Кониського, 22 статусу пам’ятки. Зроблено це було на підтримку петиції щодо збереження старовинної будівлі", - йдеться у повідомленні.

Мер Києва також наполягає, що міська адміністрація не несе відповідальності за знесення будівлі.

"Активісти приходять під будівлю мерії. Мовляв, "Кличко зніс памʼятку". Але чому обурені демонстранти не йдуть і не ставлять питань парламенту, який вже понад 5 років так і не ухвалив поданий містом законопроект, щоб столиця мала важелі впливу на недобросовісних власників старовинних будівель? Чому не звертаються до уряду, від якого місто вже стільки років вимагає повернути у власність громади будинок Сікорського, який перебуває на балансі Міноборони. Столиця стільки звернень зробила, щоб повернути в місто будівлю, яка руйнується, відреставрувати її та створити музей відомого авіаконструктора. Той же Кабмін заблокував передачу громаді Гостинного двора, який місто разом з активістами повернуло з приватної власності в державну. А памʼятка теж стоїть без реконструкції і руйнується", - обурюється Кличко.

Він також заявив, що за останні роки місто направило до Мінкульту десятки звернень про те, щоб занести понад півтори тисячі пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А внесло міністерство тільки близько сотні.

Нагадаємо, 19 липня центральній частині Києва знесли історичну садибу Зеленських. Виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що це - цинічне порушення закону. Через знесення будівлі 19 століття жителі Києва вийшли під КМДА на акцію протесту.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження щодо знесення історичної будівлі по вул. Кониського 22 (колишня Тургенівська) у Києві - садиби Зеленських. Будинок перебував під арештом, тому його знесення є незаконним.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
У Кропивницькому учень поранив однокласника ножем у школі
14 травня 2026, 11:53
У Києві кількість загиблих через масовану атаку зросла до трьох
14 травня 2026, 11:41
Понад 15 тисяч цивільних українців загинули від початку вторгнення РФ
14 травня 2026, 11:34
У Харкові затримали агента ФСБ, який разом із дружиною коригував удари по місту
14 травня 2026, 11:26
Ґвалтував доньку та продавав відео в даркнеті: жителя Дніпра відправили за ґрати
14 травня 2026, 11:14
У Сумах поблизу зупинки чоловік підірвався на гранаті
14 травня 2026, 10:57
День вишиванки може стати державним святом в Україні
14 травня 2026, 10:55
На Чернігівщині командир військової частини "прикривав" підлеглих-прогульників
14 травня 2026, 10:45
Ворог атакував Запоріжжя: під ударом промислова інфраструктура
14 травня 2026, 10:34
Масована атака на Київ: зросла кількість загиблих та постраждалих
14 травня 2026, 10:26