UA | RU
31 березня 2023, 19:41

Мінкульт подав до суду на УПЦ МП через недопуск комісії у Лавру

Фото: із відкритих джерел

Мінкульт 31 березня знову не зміг потрапити до Києво-Печерської Лаври та подав позов до суду через перешкоджання з боку УПЦ МП

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає RegioNews.

"Комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" знов не змогла розпочати свою роботу через супротив УПЦ МП. Через це Заповідник звернувся до Господарського суду м. Києва, щоб усунути численні перешкоди, які чинить УПЦ МП на шляху передачі в законний спосіб майна Лаври законному власнику – державі", - йдеться у повідомленні.

У Мінкульті повідомили, що у п’ятницю комісія з приймання-передачі майна знову не змогла розпочати роботу в Лаврі через перешкоджання УПЦ МП.

При повторній спробі оглянути одне з приміщень комісія не змогла потрапити до будівлі, бо вона була закрита. Ключі, які передали представники Монастиря не підійшли до серцевини замка приміщення.

Ткаченко додав, що відповідно до ст. 381 Цивільного кодексу власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні права користування своїм майном.

Нагадаємо, національний заповідник "Києво-Печерська лавра" не планує продовжувати оренду Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Ченцям монастиря порадили залишити монастир до 29 березня. В УПЦ МП намагалися оскаржити рішення влади та подали позов до Господарського суду.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook