UA | RU
30 вересня 2020, 16:20 16

В Україні блокували канали розповсюдження неправдивої інформації з Росії та "ДНР"

Метою поширення цієї інформації була дестабілізація ситуації напередодні місцевих виборів
Метою поширення цієї інформації була дестабілізація ситуації напередодні місцевих виборів

Кіберфахівці Служби безпеки України блокували канали розповсюдження деструктивної інформації з використанням «ботоферм» з Російської Федерації і так званої «ДНР».

Про це пише RegioNews з посиланням на сайт СБУ.

Оперативники встановили, що телекомунікаційні платформи використовувались для створення і просування фейкових акаунтів і спільнот в інтересах РФ та незаконних збройних формувань. За задумом кураторів, масове поширення неправдивої інформації серед українського сегменту мережі "Інтернет" на передодні місцевих виборів мало дестабілізувати ситуацію в країні.

Для організації протиправної діяльності організатори схеми використовували сім-картки українських і російських операторів мобільного зв’язку.

Співробітники СБУ встановили особи всіх фігурантів, які перебувають на території нашої країни. Оплату від замовників вони отримували через заборонені російські платіжні системи.

Під час проведення обшуків у Києві та Донецькій області правоохоронці виявили і вилучили комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання, зокрема, 4 GSM-шлюзи ємністю 32 канали кожен, 4 сім-банки ємністю 128 і 32 канали та 6 VoIP-шлюзів ємністю 32 канали. Також вилучено 8 тисяч SIM-карток, чорнові записи щодо реєстрації користувачів соцмереж, які розміщували матеріали провокаційного характеру на шкоду інформаційній безпеці нашої держави.

Наразі перевіряється версія стосовно причетності до організації вказаної протиправної діяльності спеціальних та розвідувальних органів так званої "ДНР" і Росії.

Триває досудове слідство за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у Києві та Запоріжжі викрили масштабну "ботоферму", яку координували куратори з Росії.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews